
MŁODZIEŻ ROBI RÓŻNICĘ!
-
TypCentrum Praktyk Edukacyjnych
CYKL SPOTKAŃ WZMACNIAJĄCYCH
Podczas wakacji odbędą się dwa rodzaje, przeplatanych ze sobą, wydarzeń – warsztaty wzmacniające wiedzę i umiejętności w zakresie bezpieczeństwa oraz twórcze spotkania filmowe. Większość spotkań zaplanowano w otwartej przestrzeni – w otoczeniu osiedlowej przyrody, ze względu na zgłaszaną przez młodzież tęsknotę za naturą.
Samoobrona, dbanie o dobrostan psychiczny oraz prawa i obowiązki w życiu młodzieży – to tematy spotkań warsztatowych. Poprowadzą je osoby eksperckie w formie zajęć ćwiczeniowych.
Podczas spotkań filmowych, młode osoby będą tworzyć – ze swojej perspektywy – film na temat własnego bezpieczeństwa. W tym działaniu wesprze ich zespół projektowy: osoba reżyserska oraz animatorzy(-ki). Zajęcia prowadzone w partnerskiej formie, zakładają jak największą partycypację młodzieży w decyzjach o formie, przebiegu i planowanych efektach pracy. Tak, aby odpowiedzieć na potrzebę wyrażania siebie i bycia wysłuchanym(-ą).
Finałem projektu będzie projekcja stworzonego przez młodzież filmu.
Osoby odpowiedzialne za pomysł i koordynację projektu:
Monika Orlik – animatorka kultury, instruktorka harcerska, miłośniczka teatru i ogrodów społecznych. Związana z Młodzieżowym Centrum Inicjatyw Prospołecznych Moje Miejsce, gdzie koordynuje działania młodzieżowe.
Bogna Bujnicka-Pawluk – animatorka, trenerka i psycholożka z pasją do miejskiego ogrodnictwa. Pracuje na Farmie Miejskiej, prowadzi warsztaty ogrodnicze dla dzieci i grup międzypokoleniowych.
Dawid Janiuś – PR-owiec, specjalista ds. marketingu, project manager, lider dostępności i trener DE&I. Pracował w Teatrze Polskim, Biurze ESK Wrocław 2016 i Sejmie RP. Obecnie pracownik korporacji i radny osiedlowy.
Karolina Pomorska – nauczycielka języka polskiego i historii, specjalistka ds. organizacji wydarzeń w Ośrodku Postaw Twórczych Zamek. Od lat związana z festiwalem Dni Fantastyki, sekretarz konkursu Kryształowy Smok, członkini Gildii Organizatorów.
Paulina Kajdanowicz – animatorka kultury, pedagożka, aktorka. Instruktorka teatralna w MGOK w Bystrzycy Kłodzkiej, inicjatorka Teatru RAZY DWA. Doktorantka na UJD w Częstochowie. Jej badania obejmują teatr społeczny i pedagogikę teatru.
Małgorzata Dobrucka ‒ artystka, edukatorka i koordynatorka dostępności w Galerii BWA od 2016 roku. Prowadzi warsztaty dla dzieci, młodzieży, dorosłych i osób z niepełnosprawnościami, przygotowuje pomoce dotykowe. Pracuje także w ZOKu, prowadząc zajęcia artystyczne.