ZAMEK Culture Centre

WSPÓŁDZIAŁANIE W KULTURZE <br/> warsztaty konkursowe

Warsztaty konkursowe 23.04.2017 – WSPÓŁDZIAŁANIE W KULTURZE
Kwiecień to bardzo intensywny czas dla uczestników konkursu WSPÓŁDZIAŁANIE W KULTURZE.


Autorki/Autorzy projektów zakwalifikowanych do II etapu będą dopracowywać swoje projekty z naszym zespołem badawczym oraz wezmą udział w cyklu szkoleń – WARSZTATY KONKURSOWE 2017.


Obejmie on następujące obszary tematyczne: praca z różnymi grupami wiekowymi, budowanie relacji z uczestnikami projektu, edukacja muzealna przez sztukę współczesną, praca z osobami z niepełnosprawnościami, edukacja teatralna w ujęciu wielokulturowym oraz praca ze społecznością lokalną.


 

g. 13
Jak odkryć potencjał miejsca i działać twórczo ze społecznością lokalną?
(czas trwania: 4 godziny)

Podczas warsztatów przyjrzymy się miejscu, w którym na co dzień każdy z nas żyje i/lub działa. Poznamy proste narzędzia do mapowania zasobów, odkrywania ciekawych historii, diagnozy lokalnej oraz metody aktywizujące mieszkańców czy grupę, z którą zamierzamy pracować. Zaprezentuję przykłady konkretnych działań twórczych i projektów w społecznościach lokalnych korzystając m.in. z doświadczenia w pracy ze szkołami, animatorami i twórcami w ramach programów edukacji kulturowej.

Prowadzenie: Katarzyna Grubek – absolwentka Wydziału Wiedzy o Teatrze na Akademii Teatralnej w Warszawie oraz Uniwersyteckiego Kolegium Języka Francuskiego w Warszawie. Kierowniczka działu Kultura i Media w Centrum Edukacji Obywatelskiej, w którym pracuje od 2005 roku. Autorka publikacji i materiałów edukacyjnych z zakresu edukacji kulturalnej, trenerka. Autorka i koordynatorka projektów edukacyjnych, m.in. „Kulthurra! Zajęcia artystyczne w szkole”, „Sztuka w terenie. Rezydencje artystyczne w szkole”, „Literacki atlas Polski”, „Miłosz odnowa”, „Włącz się. Młodzi i media”. Współzałożycielka i członkini Zarządu Stowarzyszenia „Chata z pomysłami”.Events

Date
Categories
Participants