ZAMEK Culture Centre

WSPÓŁDZIAŁANIE W KULTURZE – warsztaty konkursowe


Kwiecień to bardzo intensywny czas dla uczestników konkursu WSPÓŁDZIAŁANIE W KULTURZE.
Autorki/Autorzy projektów zakwalifikowanych do II etapu będą dopracowywać swoje projekty z naszym zespołem badawczym oraz wezmą udział w cyklu szkoleń – WARSZTATY KONKURSOWE 2017.


Obejmie on następujące obszary tematyczne: praca z różnymi grupami wiekowymi, budowanie relacji z uczestnikami projektu, edukacja muzealna przez sztukę współczesną, praca z osobami z niepełnosprawnościami, edukacja teatralna w ujęciu wielokulturowym oraz praca ze społecznością lokalną.


Warsztaty będą odbywać się w Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu, Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Jarocin oraz Regionalnym Centrum Kultury „Fabryka Emocji” w Pile podczas dwóch weekendów 8-9.04 i 22-23.04.
 
9.04. g. 13 | Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin (ul. Park 3)
Omnia mea mecum porto czyli kultura w czasach niedoboru


Wiadomo nie od dziś, że dobry edukator ma pełną głowę i pełne kieszenie. Codzienność, jaką w kieszeniach wnosimy do galerii, muzeum czy teatru można uczynić medium do rozumienia czy interpretowania sztuki i kultury. Z drugiej strony kultura, nawet ta najwyższa, przynależy do świata, w którym jemy, śpimy i ocieramy pięty w niewygodnych butach. Umiejętności, jakie daje nam obcowanie ze sztuką pewnie nie wyleczą kataru, ale z pewnością pomogą naprawić kuchenkę elektryczną. Mam na to dowód i nie zawaham się zacząć od tego mojego warsztatu.


Prowadzenie: Agnieszka Wojciechowska-Sej – kierownik projektu KOALICJE KULTURY (w ramach programu „Bardzo Młoda Kultura”), historyczka sztuki i podyplomowa pedagog, edukatorka. Od 2008 roku pracuje w Muzeum Sztuki w Łodzi w Dziale Edukacji. Programuje i realizuje działania edukacyjne adresowane do wszystkich grup wiekowych. Szczególnym obszarem zainteresowania są niestandardowe wykłady na banalne tematy.Events

Date
Categories
Participants