ZAMEK Culture Centre

PAMIĘTAM JAK DZIŚ \ Konkurs na wspomnienia o Zamku

W podręcznym bagażu pamięci przechowujemy te trudne, ale i te piękne wspomnienia, które niekiedy brzmią jak historie z baśni. Przypominanie często wiąże się z uruchomieniem zmysłów, z ulubionym zapachem kwiatów, ze smakiem chłodnego kompotu w czasie upalnego lata czy z ogrodem, w którym sadziliśmy pierwsze krzaki porzeczek. CK ZAMEK zachęca do podzielenia się wspomnieniami związanymi z Zamkiem Cesarskim, który już od 112 lat znajduje się na ulicy Święty Marcin. Przedmiotem konkursu „Pamiętam jak dziś”, organizowanego we współpracy z Centrum Inicjatyw Senioralnych, który dedykowany jest osobom 60+, jest stworzenie pracy (albumu ze zdjęciami, zielnika, nagrania, ilustrowanego pamiętnika lub krótkiej formy literackiej), której głównym motywem będą wspomnienia – te dawne, ale także te z niedalekiej przeszłości, związane z CK ZAMEK w Poznaniu. Technika dowolna, liczy się inwencja twórcza, zaangażowanie, kreatywność i dobra zabawa. Do udziału w tworzeniu można zaprosić dzieci, wnuki, przyjaciół, koleżanki z działki, sąsiadów.

Na zwycięzców czekają nagrody rzeczowe w postaci m.in. biżuterii wykonanej przez artystkę Afiszkę (Anna Fiszer) z zabytkowego drewna odkrytego w Zamku, vouchery na spektakle w jednym z poznańskich teatrów czy jedyne w swoim rodzaju zwiedzanie przestrzeni zamkowych z przewodnikiem. W październiku (3‒31.10) w ramach cyklu „Senioralni. Poznań” w Holu Wielkim na specjalnej wystawie będzie można podziwiać efekty kreatywności uczestniczek i uczestników konkursu.

Nagrody:

a.        3 Nagrody główne, składające się z następującego kompletu: Biżuteria autorstwa artystki Anny Fiszer; voucher do jednego z wybranych przez Organizatora teatrów na spektakl: Teatr Wielki w Poznaniu, Teatr Polski w Poznaniu, Teatr Muzyczny w Poznaniu; torba z bawełny z recyklingu z napisem Gaudí; autorska gliniana czarka wykonana przez poznańską artystkę Katarzynę Poniecką;

b.       3 Wyróżnienia, składające się z następującego kompletu: Torba z bawełny z recyklingu z napisem Gaudí; vouchery do Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji; zwiedzanie Zamku Cesarskiego w Poznaniu z przewodnikiem.  

c.        Wystawa pokonkursowa – wszystkie nagrodzone prace oraz część prac nienagrodzonych zostaną pokazane na wystawie, która odbędzie się w dniach 3‒31.10 w Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu. Organizator nie wybierze wszystkich prac z uwagi na ograniczone możliwości pomieszczenia wystawienniczego.Prace można przesyłać drogą elektroniczną: konkurs@ckzamek.pl, pocztową: CK ZAMEK, ul. Św. Marcin 80/82, Dział Promocji, 61-809 Poznań lub przynosić je osobiście – do punku informacyjnego Zamku, codziennie od wt. do niedz. w g. 12-19 (parter, Hol Wielki, czerwona tuba). Termin nadsyłania prac: 1.07–18.09. Rozstrzygnięcie konkursu: 24.09.
Życzymy powodzenia i doborowej zabawy!

Poznaj szczegóły:

REGULAMIN KONKURSU


___

Rysowana grafika przedstawia ręce osoby, która aranżuje kartkę w albumie. Dookoła są rozsypane suszone kwiaty przyklejone do podkładu białą malarską taśmą. Jednak jest ona delikatna, prawie niewidoczna. Dłonie trzymają jedno ze zdjęć Zamku. Oprócz tego na kartce znajdują się trzy fotografie tego samego budynku.

Events

Date
Categories
Participants