ZAMEK Culture Centre

REZYDENCJE ARTYSTYCZNE \ Spotkanie z Arturem Rozenem


Zapraszamy na spotkanie z Arturem Rozenem, które będzie wprowadzeniem do jego projektu "Urbanocen
– dystopia obszaru wspólnego".

Swoją rezydencję w lutym rozpoczyna Artur Rozen. Celem jego pobytu w Zamku jest zapoznanie się z historią Poznańskiego Okręgu Przemysłowego oraz jego ewolucją od czasów rewolucji przemysłowej do czasów współczesnych. Zakłady Cegielskiego, Stomil-Poznań, Herbapol, Telkom-Teletra, ZNTK Poznań oraz inne, to historia rozwoju nie tylko polskiej ale i światowej myśli technicznej i badawczej. Ich rozwój niósł za sobą rozrost architektury funkcjonalnej, od skromnych manufaktur po masywną infrastrukturę fabryczną, która stworzyła jedno z najprężniej działających ośrodków przemysłowych w Polsce. Korelacja między rozwojem technologii, a wpływem ludzkiej aktywności na środowisko naturalne jest nieustannym tańcem pomiędzy postępem, a potrzebą życia w zbalansowanym środowisku. Rezydencja zakończy się wystawą. 

Na spotkaniu 10 lutego artysta opowie o tym i o poprzednich projektach. 

fot. Agnieszka Grodzińska
--
Na zdjęciu znajduje się artysta - Artur Rozen - w pracowni. Siedzi przy stole, na którym widać materiały z którymi pracuje, za nim także stoją fragmenty tektury i papierów. Artysta patrzy w stronę widza, choć jego twarz ujęta jest w półprofilu. Palcem lewej ręki dotyka czubka swojego nosa, w prawej natomiast trzyma papierosa.
--
Ze względu na bezpieczeństwo osób uczestniczących w wydarzeniach kulturalnych oraz pracowników Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu ustala szczególne zasady udziału w wydarzeniach odbywających się w zamkniętych pomieszczeniach CK ZAMEK, w szczególności: seansach filmowych, koncertach, spektaklach, spotkaniach i warsztatach. Aby wziąć udział w wymienionych wydarzeniach, osoby, które ukończyły 12 rok życia, zobowiązane są okazać przy wejściu do sal, w których odbywać się będą wydarzenia, Unijny Certyfikat Covid – elektroniczny dowód na to, że dana osoba przebyła chorobę COVID-19, posiada negatywny wynik testu COVID-19, została zaszczepiona przeciwko COVID-19 (lub inne dokumenty potwierdzające powyżej określone stany). Niniejsze zasady obowiązują dla wydarzeń odbywających się od 6 grudnia 2021 roku (na które bilety można kupić począwszy od 1 grudnia 2021), aż do odwołania.

Przed zakupem biletu prosimy o zapoznanie się z obowiązującymi w CK ZAMEK regulaminami

Events

Date
Categories
Participants