ZAMEK Culture Centre

ZAMKOWY KLUB KSIĄŻKI #29 KONIEC ŚWIATA I CO DALEJ? / Spotkanie wokół książki Dominiki Słowik „Samosiejki” (Wydawnictwo Literackie)


Moderacja: Maria Krześlak-Kandziora


Księgarnia Bookowski, wstęp wolny / zgłoszenia udziału w spotkaniu prosimy przesyłać na adres: j.przygonska@ckzamek.pl


Od lutego do maja Zamkowy Klub Książki spotka się czterokrotnie wokół literatury pięknej, której istotnymi wątkami są te przyrodnicze. Poszukamy w opowiadaniach i powieściach i jednym poemacie prozą śladu refleksji nad wpływem przyrody na życie bohaterów, wątków dotykających spraw związanych ze zmianą klimatu oraz idącymi za nią zmianami w relacjach międzyludzkich i społecznych. Przeczytamy: „Samosiejki” Dominiki Słowik (24.02), „Potop” Salci Hałas (31.03), „Człowieka, który rozumiał mowę węży” Andrusa Kivirhka (21.04) oraz  „W ciemność” Anny Bolavy (19.05).

W „Samosiejkach” Dominika Słowik pochyla się nad roślinami, grzybami, nad ubywającą w zastraszającym tempie zimą i wkłada to wszystko w starannie dobierane ramy: baśni, opowiadania sf, czy opowiastki pandemicznej. Bohaterami tomu opowiadań „Samosiejki” są ludzie ich zmysły i emocje, ale tuż obok nich, wpływając na relacje i zdarzenia rozmnażają się grzyby, rosną świadkowie naszej egzystencji w ciasnych mieszkaniach –doniczkowe monstery, sansewierie, paprocie, aloesy. Być może przejmują nad ludźmi kontrolę, być może przejmują stery. Jak czujemy się z taka literaturą, czy pomaga zmienić nam spojrzenie na antropocentryczny świat? Zapraszamy do dyskusji w ZAMKU 24 lutego.

---

Okładka książki Dominiki Słowik „Samosiejki” 

--

Ze względu na bezpieczeństwo osób uczestniczących w wydarzeniach kulturalnych oraz pracowników Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu ustala szczególne zasady udziału w wydarzeniach odbywających się w zamkniętych pomieszczeniach CK ZAMEK, w szczególności: seansach filmowych, koncertach, spektaklach, spotkaniach i warsztatach. Aby wziąć udział w wymienionych wydarzeniach, osoby, które ukończyły 12 rok życia, zobowiązane są okazać przy wejściu do sal, w których odbywać się będą wydarzenia, Unijny Certyfikat Covid – elektroniczny dowód na to, że dana osoba przebyła chorobę COVID-19, posiada negatywny wynik testu COVID-19, została zaszczepiona przeciwko COVID-19 (lub inne dokumenty potwierdzające powyżej określone stany). Niniejsze zasady obowiązują dla wydarzeń odbywających się od 6 grudnia 2021 roku (na które bilety można kupić począwszy od 1 grudnia 2021), aż do odwołania.

Przed zakupem biletu prosimy o zapoznanie się z obowiązującymi w CK ZAMEK regulaminami


Events

Date
Categories
Participants