ZAMEK Culture Centre

Styczeń \ w CK ZAMEK!

Przed nami kolejny rok! Mamy nadzieję, że będzie pełen dobra, empatii, miłości, miłych gestów, interesujących spotkań i wzajemnych inspiracji. W pierwszym miesiącu nowego roku chcielibyśmy Was zaprosić do udziału w zamkowych wydarzeniach. Przygotowaliśmy wiele propozycji zarówno dla najmłodszych gości, jak i dla tych trochę starszych ;)

Przez cały miesiąc Kino Pałacowe zaprasza na liczne pokazy filmowe. Będą Poranki dla dzieci, kilka pokazów przedpremierowych, Dyskusyjny Klub Filmowy, Klasyka Warner Bros., Klub Krótkiego Kina czy Retrospektywa Wong Kar Wai − najbardziej znanego międzynarodowego hongkońskiego autora i wiele, wiele innych. O szczegółach przeczytacie na stronie Kina, zapraszamy!

przejdź do strony kina pałacowego

Mamy dobrą wiadomość dla melomanów: styczeń obfituje w zamkowe koncerty i to jakie! Różne gatunki i style tylko u nas, tylko w Sali Wielkiej! Na dobry początek 37. odsłona JazZamku i zespół RGG z premierą płyty „Mysterious Monuments On The Moon” wydanej z okazji 20-lecia działalności artystycznej zespołu. Później Warszawska Orkiestra Sentymentalna, Voytek Soko Sokolnicki w ramach 92. Mojej Muzyki i zespół Variété z premierą najnowszej płyty „Dziki książę”. Dowiedzcie się o nich więcej i rezerwujcie czas na wybrane koncerty!

przejdź do zakładki muzyka

W połowie stycznia wystartują ferie zimowe dla dzieci. Jesteśmy na nie gotowi i zapraszamy na szereg warsztatów i aktywności w ramach Zimy w Zamku! Każdego dnia przeżyjecie trzy różne przygody, czasem bardzo zaskakujące. Rozwiązanie tajemnic starożytnych kultur pomoże Wam stworzyć obraz z mchu, a Wasz las w szkle przyczyni się do zrozumienia, czym jest ciężar Waszego ciała. Możliwe, że lalki cieni będą inspiracją do namalowania jazzu tuszem, a wydzieranka, stworzona muzyką elektroniczną, przyczyni się do poznania teatru ruchu i obrazu. Czekamy na Was między 17 a 28.01.

przejdź do zakładki dla dzieci

W nowym roku zachęcamy do zwiedzania zamkowych przestrzeni. Możecie sami z mapką (bilety po 7 zł) lub w towarzystwie audioprzewodnika (bilety po 20 i 17 zł). Jeśli jednak lubicie zwiedzać z przewodnikiem, to mamy dla Was propozycję trzech zwiedzań, w tym jednego nocnego:
- 12.01. g. 18,
- 23.01. g. 12,
- 28.01. g. 20.

przejdź do zakładki zwiedzanie

Polecamy również dwa spotkania literackie: Zamkowy Klub Książki wokół książki „Trylogia kopenhaska” Tove Ditlevsen oraz rozmowę z Martą Madejską (rezydentką CK ZAMEK) o „Alei włókniarek” i „Przypowieści o transformacji" jej autorstwa. Mocne i ważne pozycje, których nie można pominąć. Już teraz przeczytacie o nich więcej w poniższym linku.

przejdź do zakładki literatura

Zapytacie o wystawy. No jasne, że są i możecie je oglądać w wybrany przez siebie dzień! W Galerii Fotografii pf do 9.01. trwa wystawa Anny Kędziory „Plantae Malum” (czynna do wtorku do niedzieli). Z kolei w Holu Wielkim zwiedzicie dwie ekspozycje: „Miłość totalną” – instalację dźwiękowo-graficzną (czynna do 16.01.) oraz wystawę fotografii Macieja Moskwy „Na granicach” (czynna od 18.01. do 20.02.). Polecamy!

przejdź do zakładki sztuki wizualne

Zamkowe wydarzenia odbywają się w j. polskim, ale jesteśmy otwarci dla wszystkich. Przyjdźcie i poznajcie nas :) Przypominamy też o obowiązku zakrywania ust i nosa podczas wizyty w Zamku.

Skontaktujcie się z nami, jeśli chcecie dowiedzieć się więcej: informacja@ckzamek.pl

--

Na błękitnym tle w drobne jasnofioletowe groszki duża różowa liczba 01 symbolizująca miesiąc styczeń.

Events

Date
Categories
Participants