ZAMEK Culture Centre

WYDARZENIE ODOWAŁANE! \ SZTUKA W CIEMNO. SAMI O SOBIE – warsztaty sensualne towarzyszące wystawie „Kongijczyków portret własny. Malarstwo kongijskie 1960−1990”

WYDARZENIE ODWOŁANE!

Z powodu stanu zdrowia jednego z prowadzących, podjęliśmy decyzję o odwołaniu dzisiejszego warsztatu. Przepraszamy! Zapraszamy do kasy CK ZAMEK po zwrot środków za bilet zakupiony stacjonarnie. Zwrot za bilet kupiony online nastąpi automatycznie.

Opowiadanie siebie po swojemu to jedna z ważniejszych rzeczy, które kształtują naszą tożsamość. Decydując się na użycie określonych słów, dołączając do tego wybrane gesty, zawołania, ruchy – możemy autonomicznie zaznaczać sobą przestrzeń. Każdy i każda tego potrzebuje.

W ramach warsztatu przyjrzymy się temu, czym jest stereotyp, jak funkcjonuje nasz umysł, gdy słyszymy o Obcym/Innym oraz podyskutujemy o tym, jak ważna jest samodzielność i samostanowienie. To wszystko przy okazji opowieści o niezwykłej wystawie kongijskich artystów i artystek.

Tradycyjnie na warsztat zapraszamy każdą i każdego (w tym osoby z niepełnosprawnością wzroku), kto nie boi się doświadczać sztuki zmysłowo, ale… nie patrząc na nią!

prowadzenie: Bartek Lis, Magdalena Skowrońska

Sala Wystaw – zbiórka przed salą, bilety: 10 zł

Oferujemy asystę dla osób z niepełnosprawnościami wzroku i/lub ruchu. Prosimy o wcześniejszy kontakt na adres e-mail: b.lis@ckzamek.pl

Przypominamy o konieczności okazania na wejściu certyfikatu zaszczepienia lub aktualnego – nie starszego niż 72h – testu na obecność koronawirusa lub zaświadczenia od lekarza o przechorowaniu covid (nie dalej jak 6 miesięcy przed datą warsztatu). Twórzmy bezpieczną przestrzeń dla wszystkich! 

____

Niemal całą białą grafikę wypełniają duże czarne litery, składające się na cytat, umieszczony także mniejszymi literami mniej więcej pośrodku grafiki, blisko jej prawego brzegu. Cytat brzmi: „Jeżeli artyści zachodni nie mają nic do powiedzenia za pośrednictwem swoich dzieł, jest to ich sprawa, my tworzymy, żeby wpływać na społeczeństwo”. Na napisach, u góry, umieszczono dwa czarne kształty przypominające oczy. Na dole widzimy tytuł, datę i miejsce wystawy oraz logotypy organizatora, instytucji współpracujących i patronów medialnych wydarzenia. Przez całość grafiki poziomo rozciąga się pomarańczowa belka z napisem: „Sztuka w ciemno. Sami o sobie” oraz ikonką oka, która informuje o tym, że wydarzenie jest dostosowane dla osób z niepełnosprawnościami wzroku.

Buy ticket TICKET

Events

Date
Categories
Participants