ZAMEK Culture Centre

DO USŁYSZENIA. SPOTKANIE WOKÓŁ PODCASTÓW

Półtora roku pandemii to czas, który zarówno do naszego życia zawodowego, jak i prywatnego wniósł ogrom trudności. Jednocześnie, z perspektywy „bezpiecznego dystansu”, był to okres prężnego szukania lub udoskonalania rozwiązań technicznych i technologicznych, które wspierały nas w pracy, nauce czy zaspokajaniu potrzeb kulturalnych w wersji online. Nie ma się co dziwić, że ostatnie miesiące były czasem wielkiego urodzaju dla formatu audio, a w szczególności podcastów.

Przyjmowały one najróżniejsze formy (bloga, pogadanki, audycji radiowej albo kilkuodcinkowej serii), prowadzone były w pojedynkę, w teamie lub z gośćmi i gościniami, a ich tematyka obejmowała chyba każdą dziedzinę działalności człowieka i nie tylko. Czasem powstawały jako realizacja długo odkładanego pomysłu, czasem jako jedna z niewielu możliwości działania w trakcie obostrzeń pandemicznych. Niektóre osoby zaczęły tworzyć podcasty własnym sumptem i pod własnym szyldem, inne z ramienia instytucji, w której pracują.

Również na naszym lokalnym podwórku powstało wiele wartościowych i ciekawych podcastów, a twórczynie kilku z nich zaprosiliśmy do CK ZAMEK na rozmowę o swoich motywacjach, technicznych know-how oraz − to, co w ramach Bardzo Młoda Kultura: Wielkopolska! najbardziej interesuje − aspekcie edukacyjnym.

Naszymi gościniami będą:

·       Kasia Chrobak i Agnieszka Szczepanek – twórczynie podcastu „Nikt nas nie pytał, ale i tak się wypowiemy”,

·       Katarzyna Czarnota ze swoją autorską serią „Stan wyjątkowy” oraz minipodcastem „Pod brukiem leży plaża. Radiowy uniwersytet edukacyjno-kulturowy”,

·       oraz Ola Juchacz – współautorka podcastu „Mam ciało i co dalej?”.

 

prowadzenie: Martyna Nicińska

Spotkanie tłumaczone na PJM oraz transmitowane na Facebooku CK ZAMEK.

Zapraszamy na spotkanie. Do usłyszenia!

 

Linki do wszystkich podcastów oraz źródeł znajdziecie poniżej.

·       „Nikt nas nie pytał, ale i tak się wypowiemy” – podcast o feminizmie oraz szeroko rozumianej kulturze, również tej popularnej.

Podcastu możecie posłuchać na: stronie internetowej estrada.poznan.pl/series/nikt-nas-nie-pytal/ oraz w serwisie Spotify: tiny.pl/9wd7k

 

·       „Stan wyjątkowy” – podcast poświęcony tematyce społeczno-politycznej, stanowiący krytyczny komentarz wobec dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości pandemicznej.

„Pod brukiem leży plaża. Radiowy uniwersytet edukacyjno-kulturowy” – minipodcast edukacyjny o obecności fobii, nowych form rasizmu w życiu społecznym oraz sztuce, literaturze i nauce.

SoundCloud: soundcloud.com/user-80673682

YouTube: tiny.pl/9wd72

Strona internetowa: czaskultury.pl/?s=stan+wyj%C4%85tkowy oraz cpe.ckzamek.pl/artykuly/6605-radiowy-uniwersytet-edukacyjno-kulturowy-pod-bruki/

·       „Mam ciało i co dalej?”. Podcast o cielesności i wszystkim, do czego ciała używamy.

Spotify: tiny.pl/9wd7w

Instagram: instagram.com/mamcialo.podcast/

Blog: mamcialo.wordpress.com/

 

Spotkanie realizowane w ramach programu „Bardzo Młoda Kultura: Wielkopolska!” we współpracy z Centrum Praktyk Edukacyjnych.
#bardzomłodakultura
#bmk

 

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Bardzo Młoda Kultura 2019–2021.
Dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego oraz Miasta Poznań.

____

Na beżowej grafice umieszczono proste rysunki, a w zasadzie brązowo-złote kontury: otwartych i zamkniętych ust, ucha, łuku, który może przypominać tęczę, a także symbol migających dłoni. W lewym górnym rogu znajduje się ramka z napisem: BARDZO MŁODA KULTURA: WIELKOPOLSKA!. Oprócz tego na plakacie zostały wymienione gościnie wydarzenia i prowadząca. Obraz kończy belka z logotypami i informacja o dofinansowaniu.

Events

Date
Categories
Participants