ZAMEK Culture Centre

Meek, Oh Why?


Już 2.10. w poznańskim CK ZAMEK wystąpi Meek, Oh Why? To zespół stworzony przez charyzmatycznego i wszechstronnie uzdolnionego Mikołaja Kubickiego, absolwenta krakowskiej Akademii Muzycznej. Jest on nie tylko liderem i założycielem zespołu, stworzył również teksty piosenek, jest ich wykonawcą, a dodatkowo trębaczem. Meek, Oh Why? wystąpi na poznańskiej scenie, prezentując charakterystyczne, synthowe brzmienia, jak i elementy hip-hopu. Całość wzbogacona jest elementami ze świata jazzu.

Ta mieszanka młodości, energii, świeżości trafi do każdego słuchacza. W repertuarze Meek, Oh Why? znajdują się utwory inspirowane współczesnym, otaczającym nas światem. To mieszanka dźwięków dużego, głośnego miasta, manifestacja potrzeby uczuć i bliskości, miłości. Nie zabraknie również nawiązań do aktualnych bolączek świata, komentarzy do bieżących wydarzeń. Wszystko to przeplatane jest ideą romantyzmu, poezji, utopii. Ten koncert to gwarancja przeżycia czegoś nowego, nietypowego, niezwykłego i zapamiętania tego na długo.

Mikołaj Kubicki – lider i założyciel zespołu Meek, Oh Why?, autor tekstów, wokalista i trębacz. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. W twórczości Meek, Oh Why? słuchacz odnajdzie dwa, z pozoru przeciwstawne, pierwiastki. Jednym są: tętniące życiem miasto, młodość we współczesnym ujęciu, komentarz do aktualnych zjawisk i wydarzeń, a drugim − elementy romantyzmu, liryki i myśli utopijnej.

Zespół Meek, Oh Why? zadebiutował w 2015 roku minialbumem „Księżniczka i buc”, który ukazał się nakładem kultowego wydawnictwa Asfalt Records. W 2016 roku wytwórnia wydała kolejny album Meek, Oh Why? − „Miło było poznać”. „Rękopisy nie płoną” (EP, 2017 ) oraz „Płyta rodzaju” (self publishing, 2018 ) to kolejne wydania artysty, które spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem krytyków i publiczności. Prawdziwym przełomem dla zespołu okazał się wydany w 2019 roku album „Zachód” (wydawnictwa Asfalt Records), na którym gościnnie w tytułowym utworze wystąpiła Sarsa oraz trio Hyper Son.

W warstwie muzycznej obecne są zarówno dobrze znane słuchaczom synthowe brzmienia, jak i elementy hip-hopu przeplatane jazzowymi improwizacjami, które tworzą spójną i energetyczną całość.

Współorganizacja: Echo Production

Bilety: 50 zł (miejsca siedzące)


Bilety na koncert można zakupić poprzez platfromę bilety24.pl: https://www.bilety24.pl/koncert/40-meek-oh-why-67888?id=352191

Bilety dostępne również tu: https://goingapp.pl/wydarzenie/meek-oh-why-poznan/pazdziernik-2021


_________

Czarno-biała fotografia przedstawia młodego mężczyznę ubranego w czarne garniturowe spodnie, czarny golf i czarny płaszcz. Mężczyzna znajduje się na białym tle, na które składają się powiewające na wietrze tkaniny. Stoi pośrodku kadru, patrzy prosto w obiektyw i przeczesuje włosy ręką.

Buy ticket TICKET

Events

Date
Categories
Participants