ZAMEK Culture Centre

SERYJNI POECI #71: Zofia Bałdyga („Klimat kontynentalny”, 2021), Zuzanna Bartoszek („Klucz wisi na Słońcu”, 2021) i Aldona Kopkiewicz („Na próbę”, 2020).


Zofia Bałdyga (ur. w 1987 r. w Warszawie) – poetka, bohemistka, tłumaczka. Autorka książek poetyckich Passe-partout” (2006), Współgłoski” (2010) Kto kupi tak małe kraje” (2017) i Klimat kontynentalny” (2021). Absolwentka Instytutu Slawistyki Zachodniej i Południowej UW. Tłumaczy najnowszą poezję czeską i słowacką. Autorka antologii poetek czeskich Sąsiadki, która ukazała się w październiku 2020 roku nakładem Wydawnictwa Warstwy. Za działalność translatorską uhonorowana Nagrodą  „Literatury na Świecie” (2021). Mieszka w Pradze.

Zuzanna Bartoszek – urodzona w roku 1993 w Poznaniu. Poetka, artystka. Publikowała na łamach  „Twórczości”, „Małego Formatu”, „Wizji”, „Dwutygodnika”, „Lampy”, „Czasu Kultury”, Biura Literackiego, „Fabulariów”. Autorka tomów wierszy „Niebieski dwór” (2016) i „Klucz wisi na Słońcu” (2021). Swoje prace wystawiała m.in. w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Kunsthalle w Zurychu, Cell Project Space w Londynie, Kevin Space w Wiedniu, Arsenic w Lozannie, Galerii Pina w Wiedniu, Galerii Serce Człowieka. Mieszka i pracuje w Warszawie.

Aldona Kopkiewicz – autorka książek poetyckich sierpień” (Wrocławska Nagroda Poetycka Silesius w kategorii debiut, 2016), Szczodra” (Nagroda Fundacji im. Kościelskich 2019) i Na próbę” (nominacja do Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius w kategorii książka roku za 2020). Pisze także prozę i eseje.

Prowadzenie: Krzysztof Hoffmann

Spotkanie transmitowane także na FB CK ZAMEK i Zamek Czyta

Organizatorzy: CK ZAMEK, Wydawnictwo WBPiCAK

-----

Grafika przedstawia plakat cyklu Seryjni Poeci.

Buy ticket TICKET

Events

Date
Categories
Participants