ZAMEK Culture Centre

Skorzystaj z usługi tłumacza PJM online


Miło nam poinformować, że od maja w Zamku można skorzystać z usługi tłumacza polskiego języka migowego online.

Tłumacz PJM pomoże osobom G/głuchym w uzyskaniu odpowiedzi na pytania związane z działalnością CK ZAMEK, zakupie biletów czy skontaktowaniu się z innym pracownikiem Zamku. Z usługi można skorzystać zarówno w domu (poprzez urządzenie z kamerą i łączem internetowym), jak i w Zamku.

Zachęcamy do kontaktu. :)

Usługa tłumacza PJM online jest bezpłatna. Szczegółowa instrukcja obsługi znajduje się poniżej.


JAK SKORZYSTAĆ Z USŁUGI TŁUMACZA JĘZYKA MIGOWEGO ONLINE?
instrukcja

Z usługi tłumacza języka migowego online można skorzystać:
1. Z dowolnego miejsca, za pośrednictwem komputera lub dowolnego urządzenia mobilnego z kamerą opartych na systemie Android, ze stałym łączem internetowym:

- Należy wejść na stronę internetową www.ckzamek.pl i kliknąć na ikonkę „migających dłoni”, która znajduje się w prawym górnym rogu strony. Polecane przeglądarki internetowe to: Google Chrome lub Microsoft Edge.

- Po kliknięciu na ikonkę pojawi się informacja o konieczności pobrania wtyczki Jabber Guest. Wtyczka pobiera się automatycznie. Po jej zainstalowaniu będzie możliwe połączenie wideo z tłumaczem, które otworzy się w osobnym oknie przeglądarki internetowej. Może się zdarzyć, że okno się zminimalizuje do paska zadań. Wtedy prosimy odszukać okno na pasku i kliknąć w ikonkę, aby przywrócić tryb pełnoekranowy.

- Tłumacz języka migowego, który odbiera połączenie od osoby G/głuchej, łączy się jednocześnie z pracownikiem zamkowej kasy lub innego, wskazanego przez dzwoniącą osobę działu. Rozmowa za pośrednictwem tłumacza jest bezpłatna.

Z pracownikiem CK ZAMEK można się połączyć w godzinach pracy zamkowej kasy, czyli zazwyczaj
od poniedziałku do niedzieli w godzinach 10-21. O zmianach w funkcjonowaniu kasy informujemy na bieżąco na naszej stronie internetowej. 

2. W przestrzeniach CK ZAMEK – w bezpośrednim kontakcie z zamkowymi pracownikami: kasy, punktu informacyjnego oraz bileterkami obsługującymi poszczególne wydarzenia w przestrzeniach Sali Wystaw, Sali Wielkiej i Sali Kinowej. Osoby te wyposażone są w urządzenia mobilne z aplikacją umożliwiającą połączenie się z tłumaczem PJM.

 
W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt mailowy na adres: dostepnosc@ckzamek.pl.

--

Na zdjęciu dwóch mężczyzn. Stoją przed ekranem monitora i korzystają z usługi tłumacza PJM online. Jeden z nich ma na głowie słuchawki z mikrofonem, drugi wskazuje palcem na ekran. Z kolei na ekranie widać tłumacza polskiego języka migowego.

Na filmie tłumaczka polskiego języka migowego, która opowiada o usłudze tłumacza PJM online. Kobieta ma ciemne włosy, czarną koszulkę i stoi na białym tle, dzięki temu tworzy się duży kontrast. W prawym górnym rogu widoczne jest logo CK ZAMEK.

Events

Date
Categories
Participants