ZAMEK Culture Centre

66. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

Szanowni Państwo


Zarząd Główny Towarzystwa Kultury Teatralnej w Warszawie ogłosił kolejną, 66. edycję Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, któremu patronuje Minister Edukacji Narodowej i wspiera finansowo Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz medialnie „Scena” – kwartalnik, który można zakupić tylko w salonach EMPIK – pismo poświęcone kulturze i edukacji teatralnej.

Konkurs jest wielostopniowy i wieloturniejowy. Uczestniczyć w nim mogą uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i dorośli.

Zdajemy sobie sprawę, że żyjemy w trudnych pandemicznych czasach… Tym bardziej ważne może okazać się ż y w e   s ł o w o, wychodzące z izolacji spowodowanej kwarantanną, zdalnym nauczaniem, brakiem zwyczajnej ludzkiej bezpośredniej komunikacji. Postarajmy się zobaczyć i usłyszeć siebie nawzajem w bezpośrednim spotkaniu (oczywiście przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa w czasie pandemii). Liczymy, że podobnie jak w latach poprzednich, podejmiecie Państwo trud przygotowania prezentacji artystycznych.


W załączeniu przesyłamy: regulamin konkursu oraz karty uczestnictwa w poszczególnych turniejach.
Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu – organizator Poznańskich Eliminacji Rejonowych – informuje, że przegląd wojewódzki 66. OKR odbędzie się w dniach: 11-13.06.2021.
Zgłoszenia przyjmujemy – w nieprzekraczalnym terminie – do dnia 24.05.2021 za pośrednictwem kart uczestnictwa  wysłanych na adres mailowy: okr.poznanski@gmail.com 
(karty uczestnictwa prosimy wypełnić drukowanymi literami).

Materiały o konkursie są również dostępne do pobrania na stronach: www.tkt.art.pl oraz www.ckzamek.pl

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM PRZEŚLEMY ZAINTERESOWANYM do dnia 1.06.2021 na podany w karcie zgłoszenia adres mailowy (za nieczytelne wypełnienie kart przez zgłaszających nie bierzemy odpowiedzialności w przekazie informacji), PO OTRZYMANIU WSZYSTKICH ZGŁOSZEŃ I KART UCZESTNICTWA.


Istnieje możliwość bezpłatnego skorzystania z usług Poradni Interpretacji Artystycznej dla uczestników konkursu i ich opiekunów. Gotowi jesteśmy udzielić konsultacji wedle zapotrzebowania. Terminy do uzgodnienia (prosimy o kontakt telefoniczny).

KONTAKT:
e-mail: 
okr.poznanski@gmail.com
telefon: 604-627-403

Komisarz i Sekretarz

Poznańskich Eliminacji Rejonowych

Piotr Dehr

 

Poznań, dnia 20 kwietnia 2021 r.


ELIMINACJE POZNAŃSKIEKARTA ZGŁOSZENIA UCZESTNIKA: TURNIEJ RECYTATORSKI; TURNIEJ WYWIEDZIONE ZE SŁOWAKARTA ZGŁOSZENIA UCZESTNIKA: TURNIEJ POEZJI ŚPIEWANEJKARTA ZGŁOSZENIA UCZESTNIKA: TURNIEJ TEATRU JEDNEGO AKTORAREGULAMIN

 

___

Grafika przedstawia czarno-biały logotyp. Bardzo proste, geometryczne kształty przypominają dwie, nakładające się na siebie twarze. Twarz po lewej stronie składa się z poziomej łezki-oka i trzech czarnych kresek, tworzących jej kwadratowy obrys. Twarz z prawej strony to czarny prostokąt, w którym wycięto kształt ust.

Events

Date
Categories
Participants