ZAMEK Culture Centre

SZTUKA W CIEMNO. Sztuka. Nie patrz - dyskusja wokół projektu „Sztuka w ciemno"

Dyskusja online – transmisja na profilu Centrum Praktyk Edukacyjnych (CPE) na Facebooku
W zalewie materiałów, które pojawiają się w sieci wciąż brakuje nam uważności na osoby doświadczające niepełnosprawności sensorycznych. Jaka jest przyjemność z wędrówki po wirtualnych korytarzach galerii sztuki, dla osoby z dysfunkcją wzroku? A może powinniśmy próbować innych kanałów i pomysłów w docieraniu do osób niewidzących?
Tak powstał projekt „Sztuka w ciemno. Cykl zdalnych warsztatów sensualnych” (www.sztukawciemno.pl) realizowany w Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu.
Zapraszamy do wzięcia udziału w dyskusji z udziałem osób zaangażowanych w powstawanie „Sztuki w ciemno”: Bartka Lisa, Magdaleny Popławskiej i Magdaleny Skowrońskiej, a także Roberta Więckowskiego z Fundacji Kultury bez Barier. Prowadzenie: Agnieszka Maciejewska.
Spotkanie będzie tłumaczone na polski język migowy przez Karolinę Bocian.
Porozmawiamy o włączającym potencjale „edukacji z zasłoniętymi oczami” i próbie przekraczania wykluczeń wizualnego świata.
---
spotkanie odbędzie się w ramach cyklu „(nie)nowe publiczności"
---
Na ilustracji przedstawiono na białym tle różnokolorowe, uproszczone, przedstawienia uszu, nosa i dłoni. W lewej, górnej części jest napis: SZTUKA W CIEMNO, zaś po prawej stronie umieszczono symbole oznaczające, że wydarzenie jest dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami wzroku i słuchu

Events

Date
Categories
Participants