ZAMEK Culture Centre

NOC KSIĘGARŃ / CZYTELNIK NAJWYŻSZEJ WRAŻLIWOŚCI. O PISANIU DLA DZIECI ROZMAWIAMY Z MAGDALENĄ KIEŁBOWICZ / Wydarzenie online

Na Noc Księgarń zaprasza Bookwoski. Księgarnia w Zamku. Między 15 a 17 października przyjrzyjmy się wspólnie procesowi powstawania książki. Do udziału w wydarzeniu zaprosiliśmy redaktorkę (Monikę Długą), tłumaczkę (Kingę Piotrowiak-Junkiert) i pisarkę (Magdalena Kiełbowicz). Codziennie poznamy kolejny krok w procesie tworzenia książki.

NOC KSIĘGARŃ / CZYTELNIK NAJWYŻSZEJ WRAŻLIWOŚCI. O PISANIU DLA DZIECI ROZMAWIAMY Z MAGDALENĄ KIEŁBOWICZ

Jakimi czytelnikami są dzieci i co musi zrobić dorosły, żeby napisać ciekawą książkę dla najmłodszych? Kto tu rządzi - dorosły, kupujący książkę, czy jednak dziecko, buszujące wśród półek księgarni? Jak dobrać literaturę do wieku czytelnika? Jak pisać, żeby dzieci nas czytały? O tym wszystkim porozmawiamy z Magdą Kiełbowicz – autorką książki „Huczy jak w ulu"”(Znak).
Magdalena Kiełbowicz
 – pisarka, która tworzy dla dzieci. Ukończyła filologię romańską, podjęła studia doktoranckie w Instytucie Językoznawstwa UAM. Bada język postaci literackich. Ciekawi ją, co i jak mówią oraz o czym milczą.


Organizatorem Nocy Księgarń jest OSDW Azymut. Partnerzy Bookowskiego: CK ZAMEK, Wydawnictwo Poznańskie, Stowarzyszenie Tłumaczy Literatury

----------

Grafika: okładka książki "Huczy jak w ulu" Magdaleny Kiełbowicz.

Events

Date
Categories
Participants