ZAMEK Culture Centre

OBRAZY WRAŻLIWE. „Wołanie o równość” – spotkanie

Rozmowę poświęcimy aktualnemu stanowi praw kobiet w Polsce. Z jednej strony spróbujemy określić obecną sytuację, definiując główne powody niesprawiedliwości pogłębiających nierówności płciowe w społeczeństwie. Z drugiej, będziemy rozmawiać o ruchu kobiet i ruchu feministycznym, ich historii, ale i współczesnych narzędziach i możliwościach, pozwalających wyobrazić sobie lepszą przyszłość. Przyjrzymy się ponadto strategiom i praktykom odwołującym się do takich wartości jak solidarność, siostrzeństwo, współpraca czy troska.

W dyskusji uczestniczą:

▪️MACIEJ DUDA
▪️LILIANA PISKORSKA
▪️WERONIKA ZAWADZKA
Prowadzenie: KAROLINA SIKORSKA

Transmisja online: Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu oraz Centrum Praktyk Edukacyjnych.

Spotkanie będzie tłumaczone na polski język migowy (PJM).

Osobom z niepełnosprawnością wzroku zapewniamy asystę w poruszaniu się w przestrzeni CK ZAMEK oraz w dotarciu do budynku z najbliższego otoczenia. Osoba z CK ZAMEK będzie czekała przed wejściem na Dziedziniec Zamkowy pół godziny przed pokazem. Jeśli potrzebujesz wsparcia, napisz: e.banaszek@ckzamek.pl

Informacja o biletach:
Każdej osobie z niepełnosprawnością, jeśli tylko istnieje taka potrzeba, może towarzyszyć jedna osoba wspierająca, której przysługuje nieodpłatna wejściówka.

ZASADY BEZPIECZEŃSTWA W TRAKCIE PANDEMII
https://ckzamek.pl/media/files/regalamin_2020_ogolny_12fX2mb.pdf

Organizatorem cyklu jest Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu: Centrum Praktyk Edukacyjnych i Kino Pałacowe. Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura – Interwencje 2020”
Partnerzy: Fundacja Mili Ludzie, .wju
Patroni medialni: RMF Classic, Filmweb
Identyfikacja wizualna: Stwory Studio


____
Ilustracja utrzymana jest w dwóch kolorach: czerni i żółci. Dominuje ten pierwszy. W centralnej części znajdują się trzy dużych rozmiarów prostokąty. Ustawione są pionowo, przylegają do siebie dłuższymi bokami. Pierwszy i ostatni są identyczne – przedstawiają uproszczony kontur oka z żółtą źrenicą. Środkowy prostokąt – utrzymany w tej samej stylistyce i kolorystyce – również przedstawia kontur oka, ale z czarną błyskawicą. Nad tymi grafikami jest napisane: AWARIA, ZNACZY DZIAŁANIE. Natomiast po lewej stronie widnieje napis: OBRAZY WRAŻLIWE – dostępna kultura filmowa. W dolnej części ilustracji znajdują się symbole dostępnościowe oraz belka z logotypami.

Events

Date
Categories
Participants