ZAMEK Culture Centre

OBRAZY WRAŻLIWE. „Jak (od)budować świat i zatrzymać katastrofę klimatyczną?”

Z każdym dniem Ziemia pod naszymi nogami mięknie, a działalność ludzka sprawia, że zasoby planety coraz szybciej ulegają wykończeniu. Choć większość otaczającego nas świata opiera się na nauce (fizyce, chemii, matematyce, geografii), to jednak nadal zaprzecza się naukowcom i naukowczyniom w sprawie katastrofy klimatycznej, która zbliża się nieuchronnie. Jednak być może świata w ogóle nie trzeba ratować? W końcu przyroda ma niesamowite zdolności regeneracji i przez miliony lat wykreowała niezwykłe procesy pozwalające jej wracać ponownie do pełni sił. Może warto zadać pytanie inaczej, ponieważ tego ratunku potrzebujemy my ludzie i być może prędzej uratuje nas Ziemia niż my ją. Tylko czy nie jest za późno by to zrozumieć, wyłączyć silnik i jej posłuchać?

Uczestnicy i uczestniczki rozmowy:
▪️ ARETA SZPURA
▪️ BOGDAN CHOJNICKI
Prowadzenie: ANNA PIĘTA

Transmisja online: Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu oraz Centrum Praktyk Edukacyjnych.

Spotkanie będzie tłumaczone na polski język migowy (PJM).

Po rozmowie zapraszamy na film
Kraina Miodu” (bilet: 5 zł)

Osobom z niepełnosprawnością wzroku zapewniamy asystę w poruszaniu się w przestrzeni CK ZAMEK oraz w dotarciu do budynku z najbliższego otoczenia. Osoba z CK ZAMEK będzie czekała przed wejściem na Dziedziniec Zamkowy pół godziny przed pokazem. Jeśli potrzebujesz wsparcia, napisz: e.banaszek@ckzamek.pl
--
Spotkanie odbędzie się wyjątkowo w Sali Wielkiej.

--
Informacja o biletach:
Każdej osobie z niepełnosprawnością, jeśli tylko istnieje taka potrzeba, może towarzyszyć jedna osoba wspierająca, której przysługuje nieodpłatna wejściówka.
ZASADY BEZPIECZEŃSTWA W TRAKCIE PANDEMII
https://ckzamek.pl/media/files/regalamin_2020_ogolny_12fX2mb.pdf

Organizatorem cyklu jest Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu: Centrum Praktyk Edukacyjnych i Kino Pałacowe. Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura – Interwencje 2020”
Partnerzy: Fundacja Mili Ludzie, .wju
Patroni medialni: RMF Classic, Filmweb
Identyfikacja wizualna: Stwory Studio

____

Ilustracja utrzymana jest w dwóch kolorach: czerni i żółci. Dominuje ten pierwszy. W centralnej części znajdują się trzy dużych rozmiarów prostokąty. Ustawione są pionowo, przylegają do siebie dłuższymi bokami. Pierwszy i ostatni są identyczne – przedstawiają uproszczony kontur oka z żółtą źrenicą. Środkowy prostokąt – utrzymany w tej samej stylistyce i kolorystyce – również przedstawia kontur oka, ale z czarną błyskawicą. Nad tymi grafikami jest napisane: AWARIA, ZNACZY DZIAŁANIE. Natomiast po lewej stronie widnieje napis: OBRAZY WRAŻLIWE – dostępna kultura filmowa. W dolnej części ilustracji znajdują się symbole dostępnościowe oraz belka z logotypami.

Events

Date
Categories
Participants