ZAMEK Culture Centre

OBRAZY WRAŻLIWE. „Nigdy więcej! O potrzebie nowych narracji” – dyskusja


Czy w Polsce w roku 2020 możliwa jest spełniająca podstawowe standardy debata publiczna? Co takiego wydarzyło się w ostatnich latach w kraju nad Wisłą i Wartą, że w ogóle musimy głośno stawiać takie pytanie? Dlaczego szacunek i zrozumienie dla adwersarzy często zastępuje pogarda i mowa nienawiści? Czy z tej drogi możemy jeszcze zejść? I wreszcie dlaczego nie wyciągamy żadnej nauki z historii? Te i wiele innych pytań padnie w ramach dyskusji poprzedzającej pokaz filmu Jana Komasy Sala Samobójców. Hejter.


Po rozmowie zapraszamy na film Sala samobójców: Hejter  pokaz z audiodeskrypcją i napisami.


Uczestnicy i uczestniczki dyskusji:
EMI BARABASZ adwokatka, autorka audycji Lesbijki na szczycie”.
MARTA FLORKIEWICZ-BORKOWSKA Nauczycielka Roku 2017, arteterapuetka, współautorka projektu Słowa Krzywdzą" (wraz z Agatą Dziendziel).
JAN KOMASA reżyser filmu Sala Samobójców. Hejter”.

Prowadzenie: MICHAŁ NOGAŚ dziennikarz prasowy i radiowy, w latach 2000 - 2016 związany był z Programem III Polskiego Radia, obecnie jest w dziale kultury Gazety Wyborczej.

Transmisja online: Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu oraz Centrum Praktyk Edukacyjnych.
Spotkanie będzie tłumaczone na polski język migowy (PJM).Osobom z niepełnosprawnością wzroku zapewniamy asystę w poruszaniu się w przestrzeni CK ZAMEK oraz w dotarciu do budynku z najbliższego otoczenia. Osoba z CK ZAMEK będzie czekała przed wejściem na Dziedziniec Zamkowy pół godziny przed pokazem. Jeśli potrzebujesz wsparcia, napisz: e.banaszek@ckzamek.pl

Informacja o biletach:
Każdej osobie z niepełnosprawnością, jeśli tylko istnieje taka potrzeba, może towarzyszyć jedna osoba wspierająca, której przysługuje nieodpłatna wejściówka.

ZASADY BEZPIECZEŃSTWA W TRAKCIE PANDEMII
https://ckzamek.pl/media/files/regalamin_2020_ogolny_12fX2mb.pdf

Organizatorem cyklu jest Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu: Centrum Praktyk Edukacyjnych i Kino Pałacowe. Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura – Interwencje 2020”
Partnerzy: Fundacja Mili Ludzie, .wju
Patroni medialni: RMF Classic, Filmweb
Identyfikacja wizualna: Stwory Studio


Ilustracja utrzymana jest w dwóch kolorach: czerni i żółci. Dominuje ten pierwszy. W centralnej części znajdują się trzy dużych rozmiarów prostokąty. Ustawione są pionowo, przylegają do siebie dłuższymi bokami. Pierwszy i ostatni są identyczne – przedstawiają uproszczony kontur oka z żółtą źrenicą. Środkowy prostokąt – utrzymany w tej samej stylistyce i kolorystyce – również przedstawia kontur oka, ale z czarną błyskawicą. Nad tymi grafikami jest napisane: AWARIA, ZNACZY DZIAŁANIE. Natomiast po lewej stronie widnieje napis: OBRAZY WRAŻLIWE – dostępna kultura filmowa. W dolnej części ilustracji znajdują się symbole dostępnościowe oraz belka z logotypami.

Events

Date
Categories
Participants