ZAMEK Culture Centre

PORA NA SKANDYNAWIĘ - Warsztaty z książką „Albercie, ty złodzieju!” Gunilli Bergström (Wydawnictwo Zakamarki)

Zaginął klucz! Nie ma go! Poszukajmy go razem z Albertem. Może przy okazji znajdziemy klucz do naszych emocji?
Albert Albertson mieszka z bardzo miłym tatą i kotem Puzlem. Jak każdy kilkulatek czasem ma problemy z zasypianiem, potrafi rano strasznie się grzebać przed wyjściem do przedszkola i jest niezwykle pomysłowy, zwłaszcza jeśli bardzo czegoś chce. Dzieci rozpoznają w Albercie swoje zachowania i emocje – radość zabawy, ciekawość świata, nieograniczoną fantazję, ale też złość, zazdrość czy strach.
Książki o Albercie, tłumaczone na kilkadziesiąt języków, rozeszły się dotąd w przeszło dziewięciomilionowym nakładzie w Szwecji i poza jej granicami, a na ich kanwie powstały liczne spektakle teatralne i filmy animowane. W Szwecji to już kultowa seria, licząca ponad trzydzieści tytułów. Jej autorka i ilustratorka, Gunilla Bergström, otrzymała za swoją twórczość wiele nagród i wyróżnień, włącznie z wyborem jej książki na książkę roku 1997 przez szwedzkie Jury Dziecięce.

Prowadzenie: Barbara Górecka, Maria Kiedrowska

Zapraszamy dzieci w wieku 5+ 

PORA NA SKANDYNAWIĘ. pEŁNY PROGRAM.
--------------------------------------------

Grafika przedstawia okładkę książki. Na czerwonym tle dominuje napis - Albercie, ty złodzieju! Gunilla Bergström, u dołu zbliżenie narysowanej twarzy dziecka z krótkimi włosami, na drugim planie grupa rozmawiających naszkicowanych w uproszczony sposób dzieci.


Buy ticket TICKET

Events

Date
Categories
Participants