ZAMEK Culture Centre

ZAMEK OTWARTY Joga śmiechu. Warsztaty dla seniorów (choć nie tylko)

ZAMEK OTWARTY Joga śmiechu. Warsztaty dla seniorów (choć nie tylko)

prowadzenie: Piotr Bielski

g. 10-12.30 | Warsztaty w ramach projektu „Zamek OTWARTY. Kultura dla i z seniorami”, Scena Nowa, bilety: 5 zł (liczba miejsc ograniczona)


Piotr Bielski – doświadczony trener oraz podróżnik zaprosi nas do świata „śmiechowych joginów”. Wspólnie przekonamy się, że każdy, niezależnie od wieku i umiejętności oraz stanu zdrowia może nauczyć się nowych technik relaksacyjnych i odprężających. Joga śmiechu czyni cuda! Spotkanie będzie specjalnie przygotowane z myślą o osobach starszych. Oto jak sam pisze o swojej przygodzie z jogą śmiechu:

 

„Joga śmiechu zmieniła moje życie. Przyszła do mnie w momencie smutku i mogę śmiało powiedzieć, że napełniła je niewyobrażalną dla mnie wcześniej radością. Idea jest bardzo prosta: podchodzisz do tej praktyki na zasadzie gimnastyki, ćwiczeń, które poprawiają nastrój. Nawet jeśli borykasz się z takimi czy innymi troskami,  smuteczkami, decydujesz, że chcesz dać szansę drzemiącym w Tobie optymizmowi, pozytywności, pogodnemu spojrzeniu na Życie, które zawsze w Tobie było, tylko na chwilę może przykryły je chmury. A ja robię co w mojej mocy, by stworzyć atmosferę bezpieczeństwa i lekkości, która pozwoli Ci zapomnieć o troskach, a skupić się na lekkości, na radości.

Z konkretnych skutków, jakie odczułem po tym, jak 6 lat temu rozpocząłem przygodę z jogą śmiechu to pogłębienie śmiechu z przytłumionego gardłowego do zdrowego, pełnego brzuszno-przeponowego, a także zwiększenie podskórnej gotowości do śmiechu. Czyli naturalny śmiech stał się u mnie dużo łatwiej dostępną reakcją, wystarczy,  że dziecko do mnie się w autobusie uśmiechnie i już się czuję super. A tak przy okazji jodze śmiechu zawdzięczam wspaniałą pracę z misją, dzięki czemu jeżdżę od 6 lat wzdłuż i wszerz naszego kraju, wszędzie podnosząc ludzi na duchu. Na temat jogi śmiechu napisałem całą książkę „Jogę śmiechu. Drogę do radości”, której tytuł najlepiej oddaje,

o co mi chodzi. Ufam też, że między wierszami, między ćwiczeniami przekazuję coś znacznie więcej niż tylko śmiech, który jest sam w sobie wspaniały i potrzebny. O tym to już może na warsztacie porozmawiamy?

Zapraszam z serca.”

Piotr Bielski


Prowadzenie: Piotr Bielski – pionier jogi śmiechu w Polsce, socjolog, podróżnik, coach radości, autor książek „Joga śmiechu. Droga do radości” (2016) oraz „Indie z miłością i śmiechem. Przewodnik subiektywny” (2017), a na 2019 roku zapowiada nową książkę „Duchowość zdrowego rozsądku”, szczęśliwy mąż i tata 2 fantastycznych dziewczynek.
Więcej: joginsmiechu.pl i fb: Jogin Śmiechu

Informacje praktyczne:

warsztat jest otwarty dla wszystkich osób chętnych, które chcą spróbować czegoś nowego i nie mają istotnych przeciwwskazań zdrowotnych do praktyki (np. skłonność do padaczki, niedawno odbyte operacje chirurgiczne, choroby układu oddechowego – w razie wątpliwości polecamy konsultacje z lekarzem), 

nie wymagamy wcześniejszej praktyki hatha jogi ani pomocy do jogi. Z mat i poduszek korzystamy jedynie w części relaksacyjnej,

polecamy zabrać ze sobą wygodny strój i wodę do picia. Można praktykować boso, w skarpetkach lub obuwiu na zmianę,

znaczna część zajęć odbywa się w ruchu, kończymy relaksacją.

Buy ticket TICKET

Events

Date
Categories
Participants