ZAMEK Culture Centre

WARSZTATY. POMOC „Warsztaty z Zachętą”

WARSZTATY. POMOC „Warsztaty z Zachętą”
prowadzenie:
Paulina Celińska i Daniel Kotowski, Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki
g. 10-13 | CK ZAMEK | obowiązują zapisy a.soltysiak@ckzamek.pl


ZAPIS EMOCJI – warsztaty w polskim języku migowym. Na początku poprowadzimy chór w oparciu o abstrakcyjne prace z kolekcji Zachęty. Potem porozmawiamy o emocjach i ich formach wizualnych. Czy z dzieła nieprzedstawiającego można coś wyczytać? W jaki sposób o nim mówimy? Jakie emocje przywołuje? W ramach warsztatów wykonamy własne prace kolażowe, opowiadające o emocjach.

ZRÓB SOBIE POMOC – warsztaty z tworzenia pomocy dotykowych dla osób niewidomych. W czasie warsztatów inaczej spojrzymy na świat, tym razem naszym „wzrokiem” będzie „dotyk”. Zebrane doświadczenia wykorzystamy, tworząc pomoce dotykowe dla osób niewidomych. Sprawdzimy, na ile „wyłączenie” wzroku pobudza naszą wyobraźnię i jednocześnie zmienia myślenie o odwzorowywaniu rzeczywistości.


Niezwykle ważna jest dla nas dostępność tego wydarzenia, dostępność którą rozumiemy bardzo szeroko – przyjmując, że każdy z nas doświadcza „jakiegoś braku”, przyjmując konieczność myślenia o potrzebach innych. Więcej informacji:

Zapraszamy do współtworzenia z nami tego wydarzenia!

Program wydarzenia dostępny jest TUTAJ.

Zachęcamy także do zapoznania się z regulaminem:

________________________________________________
Autorki grafiki: Stwory Studio.

Grafika znajduje się na czarnym tle z elementami białymi i brązowymi. Po prawej stronie znajduje się szkic postaci wspinającej się na drabinie, z której odpadają szczeble poniżej osoby. Nad nią znajduje się duży, okrągły kształt - zdaje się zmierzać w jego kierunku. Po lewej stronie znajdują się napisy w ramkach: Bardzo Młoda Kultura: Wielkopolska! ŚCIEŻKA WARSZTATOWA: POMOC. 23-25.10.2019. Poniżej znajdują się logotypy organizatorów, partnerów i patrona medialnego: Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, Centrum Praktyk Edukacyjnych, Narodowe Centrum Kultury, Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Miasto Poznań i Pismo.

Events

Date
Categories
Participants