ZAMEK Culture Centre

WARSZTATY. WYTRYCHY „Pedagogika przygody”

WARSZTATY. WYTRYCHY „Pedagogika przygody”
prowadzenie:
Joanna Przydatek, Pracownia Nauki i Przygody
g. 14-16 | CK ZAMEK | obowiązują zapisy a.soltysiak@ckzamek.pl

Czym jest pedagogika przygody? Na czym polega fenomen nauki przez doświadczenie? W jaki sposób wykorzystać pedagogikę przygody w nauczaniu? W jaki sposób czerpać z pedagogiki przygody i nurtów jej pokrewnych? W trakcie warsztaty uczestnicy zapoznają się z podstawowymi założeniami pedagogiki przygody oraz outdoor education, będą mieli szansę doświadczać na sobie - przeżyć kilka gier w oparciu o założenia pedagogiki przygody. Nie zabraknie także czasu na podsumowanie każdej gry/ćwiczenia oraz na zadawanie nurtujących pytań. W czasie warsztatu będę wykorzystywane proste pomoce, dostępne każdemu na codzień.

Joanna Przydatek - z wykształcenia politolog, z pasji i wykonywanego zawodu pedagog (posiada kwalifikacje pedagogiczne). Związana z Fundacją Pracowni Nauki i Przygody od samego początku tj. 2011 roku. Obecnie pełni funkcję Wiceprezeski. W Fundacji prowadzi warsztaty outdoorowe oraz różne nietypowe projekty edukacyjne, skierowane zarówno do dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Przez wielu lat prowadzi zajęcia rozwojowe dla najmniejszych dzieci m.in. w domach kultury. Pracuje z nauczycielami, animatorami i wychowawcami ucząc ich jak pracować z dziećmi w nurcie komunikacji bez przemocy. Realizatorka programu „Szkoły dla rodziców i wychowawców”, ukończyła szkolenie wprowadzające do NVC „Język serca w pracy z dziećmi i młodzieżą” oraz „Szkołę prowadzenia grup wsparcia dla rodziców” w Fundacji Sto Pociech. Wieloletnia instruktorka harcerska. Trenerka niskich parków linowych wg standardu ERCA. Prywatnie żona i mama trójki młodych obywateli. Zafascynowana dziecięcym widzeniem świata.

Niezwykle ważna jest dla nas dostępność tego wydarzenia, dostępność którą rozumiemy bardzo szeroko – przyjmując, że każdy z nas doświadcza „jakiegoś braku”, przyjmując konieczność myślenia o potrzebach innych. Więcej informacji:


Zapraszamy do współtworzenia z nami tego wydarzenia!

Program wydarzenia dostępny jest TUTAJ.

Zachęcamy także do zapoznania się z regulaminem:

________________________________________________
Autorki grafiki: Stwory Studio.

Grafika znajduje się na czarnym tle z elementami białymi i fioletowymi. Po prawej stronie znajduje się szkic postaci wspinającej się na drabinie, z której odpadają szczeble poniżej osoby. Nad nią znajduje się duży, okrągły kształt - zdaje się zmierzać w jego kierunku. Po lewej stronie znajdują się napisy w ramkach: Bardzo Młoda Kultura: Wielkopolska! ŚCIEŻKA WARSZTATOWA: WYTRYCHY. 23-25.10.2019. Poniżej znajdują się logotypy organizatorów, partnerów i patrona medialnego: Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, Centrum Praktyk Edukacyjnych, Narodowe Centrum Kultury, Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Miasto Poznań i Pismo.

Events

Date
Categories
Participants