ZAMEK Culture Centre

WRZEŚNIOWE SPOTKANIE ZAMKOWEGO KLUBU KSIĄŻKI

Wszystkich zgłodniałych dyskusji o literaturze zapraszamy na czwarte spotkanie Zamkowego Klubu Książki.

Tym razem tematem będą "Ścieżki Północy" Richarda Flanagana.

Nagrodzona w 2014 roku Nagrodą Bookera powieść zyskała entuzjasyczne recenzje: "arcydzieło", książka, która „zostaje w pamięci na zawsze”  i w której jest „wszystko, czego oczekujemy od wielkiej literatury – językowa świeżość i kunszt, poruszająca historia, miłość i śmierć, bohaterowie z krwi i kości, ludzka wspaniałość i słabość, a wreszcie zdania, które zostają w głowie”.

„Znakomity pisarz”.

– Ian McEwan

„Wielka powieść”.

– The New York Times

Osadzony w japońskim obozie, którego jeńcy są wykorzystywani do pracy przy budowie Kolei Śmierci w Birmie, chirurg Dorrigo Evans nie może przestać myśleć o romansie z żoną swego wuja sprzed dwóch lat. Bliski rozpaczy codziennie musi walczyć o ocalenie podlegających mu żołnierzy przed głodem, cholerą, torturami... Pewnego dnia otrzymuje list, który zmieni jego życie na zawsze.

Richard Flanagan (ur. 1961) – australijski powieściopisarz pochodzący z Tasmanii, uważany za jednego z najwybitniejszych przedstawicieli swojej generacji. Zajmuje się także reżyserowaniem filmów i pisaniem scenariuszy. Laureat prestiżowych nagród: Commonwealth Writers' Prize, Queensland Premier's Prize, Western Australian Premier's Prize i Tasmania Book Prize oraz Nagrody Bookera, którą otrzymał w 2014 r. za powieść „Ścieżki Północy”, nad którą pracował 12 lat


---

Grafika przedstawia książke stojącą na tle regału, na okładce dominuje tytuł Ścieżki północy, oraz czaerno-biała fotografia młodej kobiety spoglądającej w kierumku obiektywu, na tle linii morskiego horyzontu.


Miejsce: Bookowski. Księgarnia w ZAMKU.


Events

Date
Categories
Participants