Centrum Kultury Zamek

WRZEŚNIOWE SPOTKANIE ZAMKOWEGO KLUBU KSIĄŻKI


Zapraszamy wszystkich zgłodniałych dyskusji o literaturze na czwarte spotkanie Zamkowego Klubu Książki. Porozmawiamy na nim o „Ścieżkach Północy” Richarda Flanagana.

Nagrodzona w 2014 roku Nagrodą Bookera powieść zyskała entuzjastyczne recenzje: to „arcydzieło”, książka, która „zostaje w pamięci na zawsze” i w której jest „wszystko, czego oczekujemy od wielkiej literatury – językowa świeżość i kunszt, poruszająca historia, miłość i śmierć, bohaterowie z krwi i kości, ludzka wspaniałość i słabość, a wreszcie zdania, które zostają w głowie”.

Osadzony w japońskim obozie, którego jeńcy są wykorzystywani do pracy przy budowie Kolei Śmierci w Birmie, chirurg Dorrigo Evans nie może przestać myśleć o romansie z żoną swego wuja sprzed dwóch lat. Bliski rozpaczy codziennie musi walczyć o ocalenie podlegających mu żołnierzy przed głodem, cholerą, torturami... Pewnego dnia otrzymuje list, który zmieni jego życie na zawsze.

Richard Flanagan (ur. 1961) – australijski powieściopisarz pochodzący z Tasmanii, uważany za jednego z najwybitniejszych przedstawicieli swojej generacji. Zajmuje się także reżyserowaniem filmów i pisaniem scenariuszy. Laureat prestiżowych nagród: Commonwealth Writers' Prize, Queensland Premier's Prize, Western Australian Premier's Prize i Tasmania Book Prize oraz Nagrody Bookera, którą otrzymał w 2014 r. za powieść „Ścieżki Północy”, nad którą pracował 12 lat.

---

Miejsce: Bookowski. Księgarnia w ZAMKU.


Wydarzenia

Data
Kategorie
Uczestnicy