ZAMEK Culture Centre

NOWE WIDOKI \ warsztaty dla dzieci


Warsztaty artystyczne dedykowane dzieciom z doświadczeniem migracji w wieku 7-11 lat.

Podczas warsztatów chcielibyśmy:
- umożliwić spotkanie oraz wzajemne poznanie się dzieci, które są w podobnej sytuacji migracji,
- przyjrzeć się doświadczeniom związanym ze zmianą miejsca zamieszkania i odnajdywania się w nowym środowisku,
- stworzyć bezpieczną przestrzeń, w której swobodnie można wyrażać emocje i potrzeby związane z byciem „nowym”,
- wpaść na nowe pomysły i dobrze się bawić.

Jak będziemy pracować:

- podczas warsztatów z miejsc poderwiemy się dzięki ćwiczeniom przygotowanym zgodnie z metodą dramy, a sposobu na wyrażanie własnych doświadczeń poszukamy w kolaż.

Co będziemy robić:

- dzielić się opowieściami i doświadczeniami,
- chichotać,
- tworzyć własne dzieła,
- rozmawiać o tym jak kreatywnie można spędzać wolny czas w Poznaniu, w jakie działania i wydarzenia warto się włącza.

Gwarantujemy przyjazną atmosferę, dużo dobrej zabawy i smaczne przekąski. Zadbamy także o wsparcie translatorskie, ponieważ bardzo zależy nam na tym, aby nieznajomość języka nie stanowiła przeszkody w aktywnym uczestnictwie w naszym spotkaniu.

Zgłoszenia:
Wystarczy, że rodzic lub prawny opiekun dziecka wypełni kwestionariusz zgłoszeniowy. Zgłoszenia przyjmujemy do 26.04.

Warsztaty poprowadzą:
Elżbieta Grab
– ukończyła studia w zakresie Wiedzy o Teatrze na Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, a także podyplomowe studia Arteterapia z elementami terapii pedagogicznej na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Instruktorka Teatru Forum, trenerka dramy. Od wielu lat zaangażowana w działania społeczne oraz edukację antydyskryminacyjną, animatorka różnego rodzaju warsztatów i zajęć plastycznych oraz teatralnych dla dzieci, młodzieży i seniorów. Współpracuje m. in. ze Stowarzyszeniem Interwencji Prawnej oraz Muzeum Polin.

Weronika Wardzyńska – filolożka ukraińsko-rosyjska, związana ze Stowarzyszeniem od 2012 roku, początkowo jako wolontariuszka „Ukraińskiej Wiosny”, następnie koordynatorka biura festiwalowego oraz pełnomocniczka d.s. konsularnych w Konsulacie Honorowym Ukrainy w Poznaniu. Obecnie zaangażowana w przygotowywanie oraz współprowadzenie projektów społecznych w ramach kolejnych edycji festiwalu. Ma kilkuletnie doświadczenie w organizowaniu warsztatów dla dzieci i młodzieży, a także we współpracy z małymi nowakami w ramach zajęć wyrównawczych z języka polskiego, prowadzonych w poznańskiej szkole podstawowej.

Wydarzenie odbędzie się w ramach XII edycji Festiwalu Kultury „Ukraińska Wiosna”. Jego organizatorem jest Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne POLSKA-UKRAINA. Festiwal współorganizuje Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu.

Events

Date
Categories
Participants