ZAMEK Culture Centre

SERYJNI POECI #59 \ Roman Chojnacki, Michał Murowaniecki


Promocja tomów:  Roman Chojnacki, „Dla tego życia” (WBPiCAK i  Polski Fundusz Wydawniczy w Kanadzie, Poznań 2018), Michał Murowaniecki, „Stratosfera” (WBPiCAK, Poznań 2018).

Michał Murowaniecki – autor zbiorów wierszy „Punctum” (2008), Spięcie (2010) i „Owoce noża” (2012). Laureat Dżonki – Nagrody Literackiej im. Stanisławy Zawiszanki (2008). Mieszka w Wiśniowej Górze.

Roman Chojnacki – poeta, krytyk literacki, autor scenariuszy teatralnych. Studia filologiczne odbył na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Debiutował arkuszem poetyckim „Głos pierwszy” (1973, Witryna Poetycka Okręgowego Klubu Studentów „Od Nowa” w Poznaniu). Od 1973 r. związany był z poznańskimi teatrami studenckimi oraz z grupą poetycką „Od Nowa”. W latach 1980-1988 był sekretarzem literackim Państwowego Teatru Nowego w Poznaniu oraz współredaktorem czasopisma teatralnego „Zza kulis”. Wiersze, prace krytyczne, recenzje i teksty programowe młodej poezji lat 70. publikował w „Integracjach”, „Studencie” i „Akcencie”. W 1981 r. był przewodniczącym Koła Młodych przy poznańskim oddziale dawnego Związku Literatów Polskich. Po 13 grudnia 1981 r. publikował w obiegu niezależnym pod pseudonimem Ludwik Piechocki. W 1982 r. w ramach ogólnopolskiej akcji Służby Bezpieczeństwa i Wojskowej Służby Wewnętrznej powołany został do wojska i wcielony do karnej kompanii w Wojskowym Obozie Specjalnym w Rawiczu. W 1988 r. wyemigrował do Kanady, skąd powrócił do Polski w 2018 r.


Goście: Roman Chojnacki, Michał Murowaniecki
Prowadzenie: Piotr Śliwiński


Seryjni Poeci to cykl spotkań promujący książki ukazujące się w ramach Wielkopolskiej Biblioteki Poezji oraz Biblioteki Poezji Współczesnej.
Organizatorzy: Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury oraz CK ZAMEK.

------------------------------------------

Grafika przedstawia pionowy, czarny napis Seryjni Poeci na białym tle. Litera o zastąpiona jest czerwonym kołem.

Events

Date
Categories
Participants