Centrum Kultury Zamek

Salon Ilustratorów 2019 \ nabór

Zapraszamy Państwa do udziału w Salonie Ilustratorów 2019, który towarzyszyć będzie Poznańskim Targom Książki,odbywającym się w dniach 1-3 marca 2019 r. w Poznaniu, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

W czasie Targów odbędzie się również wystawa poświęcona ilustratorskiej twórczości Piotra Sochy, zorganizowana w ramach cyklu Mistrzowie Ilustracji. Spodziewamy się też wystaw polskiej i czeskiej Sekcji IBBY.

 

Celem Salonu Ilustratorów jest prezentacja i promocja polskich twórców ilustracji i grafiki książkowej (zwłaszcza reprezentantów młodego pokolenia, stojących u progu kariery), 
a także ułatwienie im bezpośrednich kontaktów ze środowiskiem wydawców, dlatego też Salon usytuowany jest na ekspozycji targowej. 
W nadchodzącej edycji Salonu Ilustratorów zapraszamy wszystkich autorów prac zakwalifikowanych na wystawę do osobistego udziału w Targach, dzięki którym uczestnicy Salonu zyskają szansę nawiązania współpracy z branżą wydawniczą.

Salon Ilustratorów 2019 zaproszony już został, do kolejnych prezentacji tak w Poznaniu (CK ZAMEK) i Wielkopolsce, jak i w innych miastach Polski.
Zachęcamy do udziału w Salonie Ilustratorów 2018. Wystawę przygotuje i czuwać nad nią będzie Karolina Szotkiewicz z Działu Wystaw Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu

Prace prosimy nadsyłać do 
10 stycznia 2019 roku, bezpośrednio na jej adres:      
                                                                                                                                                                                  
Karolina Szotkiewicz
Zespół ds. Realizacji Wystaw

Centrum Kultury ZAMEK
ul. Św. Marcin 80/82, 61-809 Poznań, 
tel. (61) 64 65 209, 
kom. 500 695 749
e-mail: k.szotkiewicz@ckzamek.pl 

UWAGA: 
Przewidujemy prezentację do 6 prac jednego Twórcy. Ze względu na bezpieczeństwo wystawy nie planujemy eksponowania oryginałów prac. Prosimy o nadsyłanie dobrej jakości wydruków, w formacie A4 - A3. 
Na odwrocie każdego z wydruków powinny znaleźć się: imię i nazwisko autora, tytuł pracy, tytuł książki, do której wykonana została ilustracja, numer telefonu autora. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo wyboru prac przeznaczonych do prezentowania na wystawie.

Prosimy o równoczesne przesłanie Formularza zgłoszenia  na warszawski adres Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek, gdzie przygotowywany będzie Katalog:

 

Lidia Sadowska
Polskie Towarzystwo Wydawców Książek
ul. Świętokrzyska 30 lok. 156 (V klatka), 00-116 Warszawa
tel. (22) 850 34 76,
kom. 600 871 810
e-mail: ptwk@ptwk.pl

Formularz zgłoszeniowy


Wydarzenia

Data
Kategorie
Uczestnicy