ZAMEK Culture Centre

POCHWAŁA WOLNOŚCI / Wspólna Niedziela na Zamku

Podczas październikowej Wspólnej Niedziela na Zamku pod hasłem "Ćwiczenia z odpowiedzialności" zastanowimy się nad różnymi wymiarami społecznej odpowiedzialności za wspólnotę, ze szczególnym uwzględnieniem najbliższego otoczenia.


Wykład o historii Zamku
prowadzenie: Janusz Pazder
g. 12 Sala Wystaw
wstęp wolny

Oprowadzanie po wystawie „Wolność to dopiero początek”
oprowadza Wojciech Luchowski
g. 13 Sala Wystaw
wstęp wolny

„Przybornik w zasadzie patriotyczny” - warsztaty rodzinne
prowadzenie: Maja Brzozowska
g. 13.30 Sala Wystaw
wstęp wolny


Biorąc na warsztat pojęcie "odpowiedzialność", spróbujemy wspólnie najpierw narysować mapę słów, które się wokół niego nawlekają, a następnie pożenić te słowa ze skojarzeniami i obrazami, dzięki którym odpowiedzialność (za siebie, za innych, za coś większego od nas i ważnego dla nas wszystkich) można zobaczyć. Wszystko to po to, by ostatecznie zająć się budowaniem narzędzi naszej obywatelskiej odpowiedzialności, w bardzo dosłownym sensie. Czy będą to młotki do wbijania w głowy zasad współpracy czy śrubokręty do wkręcania się w prospołeczne działania, czy może pędzle do malowania uśmiechów na murach i twarzach ludzi, czy może wreszcie coś, czego jeszcze nie potrafimy sobie wyobrazić, a dzięki czemu każdy z nas będzie mógł dołożyć swoją cegiełkę do tego, co wspólne? Chodźcie, przekonajmy się!

 
"Nieściszalni" – pokaz filmu z audiodeksrypcją
reż. Ola Simonsson, Johannes Stjärne Nilsson, 98'
g. 20.30 Sala Kinowa
darmowe wejściówki do odbioru w kasie CK ZAMEK


"Nieściszalni" to muzyczna komedia kryminalna szwedzkich reżyserów Oli Simonssona i Johannesa Stjarne Nilssona, to zabawna opowieść o grupie muzyków, planujących wyrafinowaną wendetę na mieście, które swoimi niewyszukanymi dźwiękami rani ich uszy i poczucie dobrego smaku. Zemsta młodych artystów mogłaby zaszokować świat, ale na ich drodze staje policjant o znamiennym imieniu Amadeusz, który nie ma słuchu. Film "Nieściszalni" to laureat Young Critics Award na festiwalu w Cannes 2010 oraz nagrody publiczności na Warszawskim Festiwalu Filmowym w tym samym roku.

Audiodeskrypcja –  technika, która dzięki dodaniu słownego opisu, umożliwia osobom niewidomym przeżywanie wszelkiego rodzaju sztuki. Daje im możliwość odbioru twórczości filmowej i teatralnej, uczestniczenia w wystawach malarstwa, fotografii, czy wydarzeniach sportowych.  Za pomocą audiodeskrypcji opisywane są wszystkie elementy obrazu, istotne dla jego zrozumienia i właściwej percepcji.

Events

Date
Categories
Participants