ZAMEK Culture Centre

POCHWAŁA WOLNOŚCI \ Akademia protestu – warsztaty dla dzieci od 9 lat

Warsztaty wokół książki „Polityka. To, o czym dorośli Ci nie mówią” (tekst: Boguś Janiszewski, ilustracje: Max Skorwider) – lektury obowiązkowej dla każdego młodego obywatela! Książka odpowiada na wiele pytań:
Po co jest władza i jak ją zdobyć?
Czy demokracja to najlepszy sposób na rządzenie?
Do czego potrzebne jest państwo?
Skąd państwo bierze pieniądze, czemu zawsze ode mnie i dlaczego aż tyle?
Dlaczego politycy przepadają za kiełbasą wyborczą i czy można się nią przejeść?
Przed czym chroni Konstytucja i dlaczego jest taka ważna?
a także: Jak zorganizować demonstrację albo zrobić małą rewolucję?


Prowadzenie: Boguś Janiszewski; ilustracje: Max Skorwider

Boguś Janiszewski – doświadczony menedżer, zaprawiony w boju zarówno w ramach prowadzonej działalności gospodarczej, jak i pełnienia funkcji kierowniczych w organizacjach biznesowych. Od zawsze związany z edukacją, m.in. współzałożyciel Wyższej  Szkoły Języków Obcych w Poznaniu. Absolwent studiów MBA i polonista w jednym. Społecznie zaangażowany ojciec 13-letniego Stasia i 20-letniej Ani. Autor – wspólnie z Maxem Skorwiderem – książek: „Ekonomia. To, o czym dorośli ci nie mówią”, „Polityka. To, o czym dorośli ci nie mówią” oraz  „Mózg. To, o czym dorośli ci nie mówią”.

Max Skorwider – doktor, pracownik naukowo-dydaktyczny Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu (adiunkt w Pracowni Litografii). Ilustrator książek dla dzieci, grafik, satyryk, plakacista, bloger. Nagradzany w wielu prestiżowych konkursach w kraju i za granicą. Aktywny również w innych dziedzinach sztuki. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą. Entuzjasta nowej formuły komunikacji wizualnej z młodymi odbiorcami. Jego rysunki charakteryzuje odwaga, niepokorność, ironia i dystans. Chętnie odwołuję się do inteligencji i poczucia humoru dzieci. Swoich odbiorców traktuje poważnie, unikając infantylizmu.  

Wydarzenie jest częścią programu towarzyszącego wystawie „Wolność to dopiero początek”.


Buy ticket TICKET

Events

Date
Categories
Participants