ZAMEK Culture Centre

POCHWAŁA WOLNOŚCI / Czy patriotyzmu (wolności) można nauczyć? – warsztaty dla nauczycieli przedszkoli i edukacji wczesnoszkolnej, bibliotekarzy, studentów

Na spotkaniu zaprezentowane zostaną interesujące i wartościowe  książki traktujące bezpośrednio i pośrednio o patriotyzmie, rozumianym, jako szacunek do tradycji i kultury swego narodu z jednoczesnym otwarciem na drugiego człowieka, który przychodzi z innej kultury i tradycji. Zaprezentowane zostaną pomysły na działania projektowe, quizy patriotyczne i ciekawe przedstawienie treści książki, np. za pomocą teatru kamishibai. Wybrane książki: „Co to właściwie jest demokracja?”(autor:  Equipo Plantel), „Alfabet niepodległości” i „Alfabet Polski” Anny Skowrońskiej, „Kto ty jesteś” Joanny Olech, „Poradnik małego patrioty” Marcina Przewoźniaka, „Asiunia” Joanny Papuzińskiej, „12 wyjątkowych postaci. Polscy autorzy o marzeniach”.

Prowadzenie: Małgorzata Swędrowska

Małgorzata Swędrowska – przyjaciółka książek i popularyzatorka dobrej literatury dziecięcej, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i wychowania przedszkolnego, wykładowca na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, trenerka PSPiA KLANZA, twórczyni koncepcji czytania wrażeniowego.  Autorka książki: „Elementarz w podskokach” (2017).

Zapisy: https://odnpoznan.pl/produkt,pl,konferencje,662.html

Współpraca: Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu

Wydarzenie jest częścią programu towarzyszącego wystawie „Wolność to dopiero początek”

Events

Date
Categories
Participants