ZAMEK Culture Centre

POCHWAŁA WOLNOŚCI / dyżur kuratorski na wystawie „Pokój na świecie zaczyna się przy rodzinnym stole”

Zapraszamy na dyżur kuratorski Macieja Szymaniaka w ramach wystawy Pokój na świecie zaczyna się przy rodzinnym stole.


kurator: Jagna Domżalska

kurator programu edukacyjnego: Maciej Szymaniak

oprawa graficzna i aranżacja: Grigory Popov

 

Elżbieta Jabłońska, Kamil Kuskowski, Zbigniew Libera, Daniel Rycharski i Jana Shostak

 

Spójrzmy na wolność z bliska, w wydaniu skrajnie lokalnym i indywidualnym. Wobec polityki i historii, na które nie mamy wpływu, dbałość o wolność w najbliższym otoczeniu staje się czasem jedynym polem manewru. Zgromadzone prace mają zachęcić do namysłu na temat organizowania własnej wolności i budowania pokoju.

Poprzez dobór aranżacji przestrzeni oraz programu towarzyszącego podjęto próbę stworzenia „wystawy dla każdego” – jest ona adresowana także do dzieci, rodziców czy osób, które deklarują swą niechęć wobec hermetycznych prezentacji sztuki współczesnej.


Wystawa prezentowana jest w Sali Wystaw, w nowej części Zamku na I piętrze.

Dla osób poruszających się na wózkach dojazd na wystawę jest możliwy za pomocą windy - wejście od Muzeum Czerwca. Następnie polecamy kierować się w stronę podnośników znajdujących się na parterze (w pobliżu kasy biletowej) i wjazd na pierwsze piętro przeszkloną windą.

Informacja dla osób niewidomych - na wystawę możliwe jest wejście z psem asystującym. Wystawa nie posiada audiodeskrypcji. Można dotykać części prezentowanych na wystawie prac.

Uwaga! Elementy prac znajdują się również na podłodze, należy zachować ostrożność.

Informacja dla osób Głuchych - wystawie nie towarzyszy tłumaczenie na Polski Język Migowy, nie są również dostępne pętle indukcyjne.Events

Date
Categories
Participants