ZAMEK Culture Centre

WSPÓLNA NIEDZIELA NA ZAMKU \ poMOC

POMOC to temat lipcowej Wspólnej Niedzieli na ZAMKU, podczas której razem zastanowimy się nad jej różnymi wymiarami. Będzie to okazja, żeby zrobić zakupy w słusznej sprawie. Przewietrzymy magazyny, pawlacze, schowki, biura i otworzymy charytatywne Targi poMOCy z przeróżnymi zamkowymi skarbami. Zebrane środki przeznaczymy na cele statutowe trzech organizacji, dla których niesienie pomocy to codzienność.
W programie także warsztaty dla dorosłych i najmłodszych, pokaz filmowy, a na koniec dnia opowieść o tym, w jaki sposób można nieść pomoc w Internecie.


PROGRAM:
Wykład o historii Zamku
g. 11.15
Hol Balkonowy
prowadzenie: Janusz Pazder
wstęp wolny

Zwiedzanie Zamku i okolic z przewodnikiem
g. 12 zbiórka: Hol Wielki
wstęp wolny


Targi poMOCy

g. 13-15
wejście A
wstęp wolny


W ramach targów nadamy drugie życie przedmiotom zamkowym. Będzie to niepowtarzalna okazja, aby zakupić książki, wazony, unikatowe fotografie, obrazy, rękodzieła a nawet kultowy stary telefon. Zysk przeznaczony zostanie na cele statutowe trzech organizacji: Stowarzyszenie mali bracia Ubogich, Grupa Animacji Społecznej "Rezerwat", Poznańska Garażówka. Dodatkowo podczas targów będzie można bliżej zapoznać się z pomocową działalnością całej trójki.

Warsztaty dla dzieci – Maja Brzozowska
g. 13.30
zbiórka:
Hol Wielki
wstęp wolny


Najmłodsi uczestnicy wspólnie z Mają Brzozowską zastanowią się co to znaczy pomagać. A ponieważ dla nich nic nie będzie niemożliwe to dokonają tego podczas wspólnego działania, nieskrępowanego ruchu, nicnierobienia, szalonych wygłupów i całkiem poważnych rozmów.


Warsztaty dla dorosłych – Wielkopolski Bank Żywności
g. 13.45
zbiórka: Hol Wielki
wstęp wolny

Wielkopolski Bank Żywności bezpłatnie pozyskuje nadwyżki żywności i bezpłatnie je rozdaje. Żywność kieruje do osób potrzebujących poprzez organizacje charytatywne zajmujące się bezpośrednio dożywianiem. Dowiedz się w jaki sposób nie marnując jedzenia możesz jednocześnie pomagać innym.

„Opiekun”, reż. Michel Franco, Francja,  Meksyk, 2015, 93’

g. 17
Sala Kinowa
bilety: 1 zł


„Internet – wirtualna przestrzeń realnej pomocy" – opowieść Weroniki Zawadzkiej z portalu PolakPomaga.pl

g. 18.45 Hol Balkonowy
wstęp wolny

Interesujesz się alternatywnymi modelami pomagania, myślisz o crowdfundingu w swoich działaniach? A może masz już pierwszą kampanię społeczną za sobą, a kolejną chcesz zrobić jeszcze lepiej? Dzięki Weronice Zawadzkiej dowiesz się, kiedy najlepiej sięgnąć po to narzędzie i jak przygotować się do kampanii.


///

Wspólne Niedziele na Zamku to cykl rozpoczynający całoroczny projekt „Pochwała wolności”, który powstał z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Istotą cyklu jest refleksja nad ideą wolności oraz budowanie świadomej, aktywnej i odpowiedzialnej wspólnoty.

Fot. Katarzyna Czarnota


Events

Date
Categories
Participants