Centrum Kultury Zamek

HEE-MOON LEE COMPANY\Korea Południowa


Koncert Hee-moon Lee <Deep舍廊Love>
10.06. (niedziela) g. 12, Scena Nowa
10.06. (niedziela) g. 15, Scena Nowa
wstęp dla posiadaczy karnetów festiwalowych, którzy zaopatrzą się w bezpłatne wejściówki
(ilość miejsc ograniczona)


Rozciągnięta na górzystym półwyspie Korea, izolowana od Azji kontynentalnej, zawsze miała w sobie coś z żywego muzeum, w którym udało się zachować nieznane nigdzie indziej style muzyczne. O ile muzyka dworska uległa przemianom, głównie pod wpływem chińskiej i japońskiej dominacji, tradycje ludowe w dużym stopniu oparły się wpływom kultury sąsiadów.

Hee-moon Lee, słynny koreański sorikkun, czyli śpiewak ludowy, sięga do najstarszych tradycji muzycznych centralnej części półwyspu, a konkretnie – prowincji Gyeonggi. Interesuje go muzyka, która towarzyszyła rolnikom podczas świąt i ceremonii, czyli w chwilach wytchnienia od pracy i zmagań z surową koreańską przyrodą.

Hee-moon Lee tworzy intrygujące performanse, wykorzystując to, co wyraża muzyka ludowa –  wdzięczność dla sprzyjającego losu, radość i nadzieję,
ale także niepewność jutra. Performanse te
są zespoleniem recytacji, śpiewu, perkusyjnego rytmu i gestu. Zachwycają bogactwem środków, a jednocześnie prostotą przekazu. Artysta chętnie wychodzi poza konwencję, miesza różne style i gatunki
oraz podejmuje współpracę z muzykami o różnorodnych doświadczeniach, dzięki czemu jego twórczość to niekończąca się pionierska przygoda, która służy poszukiwaniu muzycznej prawdy.

Podczas tegorocznej edycji Ethno Portu zobaczymy artystę w koncercie
Hee-moon Lee <Deep舍廊Love>
.

Wydarzenia

Data
Kategorie
Uczestnicy