Centrum Kultury Zamek

GULAZA\Izrael

Pomysłodawcą i liderem zespołu jest
Igal Mizrahi
, mieszkający w Izraelu muzyk, badacz i pedagog pochodzenia jemeńsko-marokańskiego. Jego pasją są poszukiwania mistycznej prawdy zawartej w pieśniach z Półwyspu Arabskiego. Mizrahi to pierwszy artysta, któremu udało się przetłumaczyć świat jemeńskich kobiet tak, aby stał się
on zrozumiały i dostępny dla szerszej publiczności, w tym również dla mężczyzn.
Ich muzyka, pełna intensywnych uczuć i modlitwy jest poszukiwaniem i wyrazem wolności, tak często odbieranej kobietom przez mężczyzn.

Na muzykę Gulazy składają się nie tylko dźwięki Półwyspu Arabskiego, ale również brzmienia Afryki i Zachodu. Razem z Mizrahim bogactwo tych tradycji muzycznych odkrywają przed słuchaczami doskonali artyści – grający na instrumentach perkusyjnych David Dagmi, gitarzysta Yair Hashachar oraz wiolonczelistka Leat Sabbah.

Muzyka Gulazy jest odważna, pełna ciekawych melodii i nieoczywistych rytmów, a jednocześnie ciepła i kojąca. Instrumentaliści w zadziwiający sposób odmalowują oślepiający piasek pustyni, bezpieczny cień oazy i krystaliczną głębię Morza Czerwonego, a lider zespołu oczarowuje słuchacza swoim pełnym pasji śpiewem. Wszystko w zgodzie z przejrzystą i delikatną strukturą jemeńskich pieśni.

Igal Mizrahi śpiew
Ian Aylon
gitary
Leat Sabbah
wiolonczela
Ben Aylon
djéli n'goni, instrumenty perkusyjne

Kup bilet BILET

Wydarzenia

Data
Kategorie
Uczestnicy