ZAMEK Culture Centre

ZIMA W ZAMKU


Zima w mieście nie musi być nudna! Zamiast spać do południa, a potem spędzać długie godziny w wirtualnym świecie, przyjdź do Zamku. W naszych pracowniach rozwiniesz skrzydła i poznasz ciekawych ludzi. Zapraszamy na warsztaty: plastyczne, muzyczne, teatralne i taneczne. W programie także spektakle, pokazy filmowe i gry. Każdy znajdzie coś dla siebie!


I TYDZIEŃ (30.01.-5.02.)
___

DLA DZIECI od 6 lat (szkoły podstawowe)

***  warsztaty

30.01.-1.02. g. 9-10.30 / Sala 248
bilety: 10 zł (pojedyncze zajęcia)
SZKLANE KULKI, TALERZYK I … – zajęcia plastyczne
prowadzenie: Magdalena Bryl, Lidia Wawrzyniak
Podczas zajęć dzieci będą wykorzystywać różne techniki. Dowiedzą się, jak w prosty, ale efektowny sposób zrobić z kulki pędzel, jak talerzyk przemienia się w bałwanka, pingwina, niedźwiedzia. Poeksperymentują z najprostszą techniką graficzną – monotypią. Zajęcia rozwijać będą umiejętności manualne, ale przede wszystkim pobudzać wyobraźnię oraz chęć tworzenia.

2.02.-3.02. g. 9-10.30 / Sala 248
bilety: 20 zł (dwudniowy cykl)
MASKA –  zajęcia plastyczno-technicznych
prowadzenie: Magdalena Bryl, Lidia Wawrzyniak
W cyklu pięciu zajęć dzieci nauczą się wyrobu papieru mache starą techniką mistrzów z Wenecji. Najpierw przygotują maski, a potem będą je zdobić za pomocą: farb, brokatu, piórek i …

30.01.-3.02. g. 10.30-12 / Scena Nowa
bilety: 50 zł (pięciodniowy cykl)
PARA(W)TEATR – zajęcia teatralne
prowadzenie: Artur Szych
Podczas warsztatów uczestnicy zainspirowani przygotowanymi przez prowadzącego grami parateatralnymi, wymyślą scenariusz, powołają postaci sceniczne, zaprojektują scenografię i zorganizują przestrzeń sceny. Opracują warstwę muzyczną, by w końcu jako aktorzy i twórcy wspólnie wystąpić w mikrospektaklu ulotnym jak PARA, a jednak pełnym autentycznego Teatru.

30-31.01. g. 12-13.30 / Sala 248
bilety: 20 zł (dwudniowy cykl)
MÓJ NADRUK – zajęcia w technice sitodruku
prowadzenie: Krzysztof Balcerowiak, Jarosław Janas / zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku od 8 lat.
W czasie zajęć dzieci przygotują własny projekt ‒ wzór nadruku i matrycę, następnie samodzielnie wydrukują go na papierze, torbach, koszulkach itp. (uczestnicy przynoszą własne koszulki, torby i inne tkaniny).
 
1-2.02. g. 12-13.30 / Sala 248
bilety: 20 zł (dwudniowy cykl)
SITODRUKOWY KOLAŻ ‒ cykl dwóch warsztatów
prowadzenie: Sebastian Krzywak
Uczestnicy stworzą kolaże graficzne, które następnie zostaną naświetlone na siatki sitodrukowe i wydrukowane na papierze, koszulkach lub torbach. Uczestnicy przynoszą własne tkaniny.
 
3.02. g. 12-13.30 / Sala 248
bilety: 10 zł
KLIMATY WNĘTRZ – warsztaty plastyczne
prowadzenie: Paulina Wielgosz-Konewka, Małgorzata Siekanko
Architektura wnętrz to bardzo ciekawa, dająca dużo możliwości kreatywnego myślenia dziedzina sztuki. Dzieci przygotują własny projekt wnętrza, który przedstawią w formie kolażu. Mój pokój, moje mieszkanie, wnętrze w moim stylu.
 
3.02. g. 17-18.30 / Bawialnia
bilety: 10 zł
ZAMEK SZYFRÓW – gra dla dzieci od 7 lat
prowadzenie: Paulina Nowakowska
Młody uczestnik wyrusza w „podróż- grę” przestrzeniami zamkowymi, śladami historii i wyobraźni. Poznaje tajemnice i ukryte znaczenia, stara się je interpretować, a tym samym rozszyfrowuje kod dostępu do Zamku, wzorem twórców Enigmy...
Na koniec każdy uczestnik zabawy zostaje właścicielem wyjątkowego KLUCZA KULTURY DO ZAMKU.

***  kino

30.01. g. 12 / Sala Kinowa
bilety: 10 zł
MUZYKANCI Z BREMY ‒ film animowany, reż. Inessa Kowalewskaja, Wasilij Liwanow, 1969-1973, 22’
Muzyczna fantazja uwielbiana przez niejedno pokolenie widzów. Opowieść o niezwykłych, bardzo niebezpiecznych, a zarazem wesołych przygodach muzykantów z Bremy: Trubadura, Kota, Psa, Koguta i Osła. Muzykanci podróżują po Niemczech epoki braci Grimm i śpiewają piosenki, które brzmią całkiem współcześnie. Od czasu do czasu dokonują bohaterskich czynów. Wszystko byłoby dobrze, gdyby podczas cyrkowego przedstawienia jeden z naszych bohaterów nie ujrzał Księżniczki…
ŚLADAMI MUZYKANTÓW Z BREMY ‒ film animowany, reż. Wasilij Liwanow, 1973, 20’
Kontynuacja przygód muzykantów z Bremy. Król, chcąc sprowadzić z powrotem do pałacu swoją córkę, wynajmuje doświadczonego detektywa, który z powodzeniem wykonuje zadanie. Jednak Trubadur i jego wierni przyjaciele – Osioł, Pies, Kot i Kogut – pędzą na ratunek Księżniczce, by uwolnić ją ze złotej klatki.

31.01. g. 12 / Sala Kinowa
bilety: 10 zł
MAŁPKI ‒ serial animowany, reż. Leonid Szwarcman, Maja Miroszkina, 1983-1997, 63’
Klasyka rosyjskiej animacji według scenariusza znanego pisarza dziecięcego Grigorija Ostera. Przygody piątki małpek, które żyją ze swoją mamą w zoo, są wesołe, energiczne, ciekawskie i lubią figle. Ich życie to jedna wielka zabawa – daj się w nią wciągnąć!

1.02. g. 12 / Sala Kinowa
bilety: 10 zł
TROJE Z PROSTOKWASZYNA ‒ serial animowany, reż. Władimir Popow, 1978-1984, 19’
Głównym bohaterem serii jest mały chłopiec, nazywany przez najbliższych wujkiem Fiodorem, ponieważ jest zbytnio poważny. Po tym jak jego rodzice nie pozwalają mu trzymać w domu mówiącego kota Matroskina, chłopiec postanawia uciec. Chce znaleźć takie miejsce na ziemi, gdzie mógłby spełnić swoje marzenia. Razem z psem Szarikiem udają się do miejscowości Prostokwaszyno. Tam czeka ich wiele przygód, niektóre z udziałem niezdarnego listonosza Piecusia.
ZIMA W PROSTOKWASZYNIE, reż. Władimir Popow, 1984, 16’
Pies Szarik potrzebuje butów na zimę. Kiedy zamiast solidnego obuwia wybiera modne i drogie trampki, jego przyjaciel kot Matroskin otwarcie mówi mu, co myśli o tak nietrafionym zakupie. Obaj obrażają się i przestają ze sobą rozmawiać. Tymczasem Fiodor i jego tata wybierają się do nich z noworoczną wizytą. Po drodze ich śnieżny pojazd grzęźnie w zaspie. Mieszkańcy Prostokwaszyna wyruszają z pomocą.
WAKACJE W PROSTOKWASZYNIE ‒ film animowany, reż. Władimir Popow, 1980, 19’
Fiodor nie chce wyjeżdżać na wakacje do Soczi, więc spędza lato w Prostokwaszynie. Towarzyszą mu wierni przyjaciele, kot Matroskin i pies Szarik. Matroskin jest zadowolony z nowego nabytku – krowy Murki, która dostarcza dużo mleka oraz z narodzin jej cielątka o imieniu Gawriusza. Z kolei pies Szarik odkrył nowe hobby – fotografowanie dzikiej przyrody.

2.02. g. 12 / Sala Kinowa
bilety: 10 zł
CZEBURASZEK ‒ serial animowany, reż. Roman Kaczanow, 1969-1983, 66’
Czeburaszek to nieznane światu stworzenie z wielkimi uszami. Czeburaszek zostaje znaleziony w kartonie z pomarańczami przywiezionymi do wielkiego miasta. Spotyka Krokodyla Gienię, który zostaje jego najlepszym przyjacielem. Razem poszukują nowych kolegów i pomagają innym czynić świat lepszym. Przeszkadzają im w tym złośliwa starucha Szapoklak i jej domowy szczurek Łariska.

3.02.  g. 12 / Sala Kinowa
bilety: 10 zł
MIŚ PUSZATEK ‒ serial animowany, reż. Fiodor Chitruk, 1969-1972, 48’
Film jest adaptacją rosyjskiej wersji przygód Kubusia Puchatka, autorstwa Borisa Zachodera. Rosyjski Kubuś, jak i jego zagraniczni koledzy, uwielbia miód, przyjaźni się z Prosiaczkiem, Królikiem i Kłapouchym. Mieszka w Stumilowym Lesie, jest wiecznym optymistą, poetą i filozofem, a także autorem wielu genialnych cytatów.

5.02. g. 12 / Sala Kinowa
bilety: 10 zł
WILK I ZAJĄC ‒ część pierwsza serialu animowanego, reż. Wiaczesław Kotionoczkin, 1969-1995, 90’
Kultowa bajka o przygodach sympatycznego Zająca, którego wciąż próbuje dopaść Wilk. W nieustannych gonitwach przeżywają wiele zabawnych przygód, z których Zając zawsze wychodzi cało.

___

DLA MŁODZIEŻY (gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne):

30.01.-3.02. g. 12.30-14 / Scena Nowa
bilety: 50 zł (pięciodniowy cykl)
TRENING MŁODEGO AKTORA ‒ zajęcia teatralne
prowadzenie: Artur Szych
Zapraszamy młodych, którzy lubią po trochu pobłądzić w przestrzeni wyobraźni i wszelakich marzeń, chcieliby doświadczyć siebie w materii plastyki, muzyki, ruchu i słowa. By w końcu swoim talentem podzielić się jako twórcy i aktorzy we wspólnym kreowaniu przestrzeni ... Warsztaty będą na bieżąco filmowane i każdy z uczestników otrzyma po zajęciach swoistą dokumentację swej twórczej aktywności. Nie można uczestniczyć w pojedynczych zajęciach.

3.02. g. 19.05 / Sala Wielka
wstęp wolny
GYUBAL WAHAZAR Stanisław Ignacy Witkiewicz – spektakl Studia Teatralnego PRÓBY
Groteska w nieeuklidesowym świecie Witkacego. Karykaturalny świat gdzieś na przełęczach bezsensu albo prawie Tutaj. Niepewność jutra i najbliższego Teraz. Historia nieuchronnych przewrotów na szczytach władzy.
Reżyseria ‒ Bogdan Żyłkowski, muzyka ‒ Joanna Waluszko, scenografia ‒ Agnieszka Gierach

II TYDZIEŃ (6-12.02.)

___

DLA DZIECI od 6 lat (szkoły podstawowe):

***  warsztaty


6-10.02. g. 9-10.30 / Scena Nowa
bilety: 10 zł (pojedyncze zajęcia)
DANCE ‒ zajęcia taneczne
prowadzenie: Daniel Krowicki, Łukasz Siwy Staniewski
Na zajęciach uczestnicy rozwijają sprawność ruchową, rytmikę, kreatywność oraz możliwość swobodnego improwizowania. Osoby biorące udział w warsztatach będą miały styczność z różnymi stylami „Street Dance’u” czyli formami tańca z kręgu kultury hip hop. Nauka świadomości ruchowej oraz muzycznej prowadzona jest w formie gier i zabaw.

6-10.02. g. 10.30-12 / Scena Nowa
bilety: 10 zł (pojedyncze zajęcia)
GRAM – zajęcia teatralne
prowadzenie: Daniel Krowicki, Łukasz Siwy Staniewski
Uczestnicy spotykają się z zadaniami aktorskimi rozwijającymi świadomość sceniczną, współpracę z partnerem oraz pracę w większej grupie. Podczas zajęć uczestnicy rozwijają wyobraźnię, kreatywność oraz plastykę ciała i wymowę. Warsztaty rozwijają również zdolności interpersonalne uczestnika oraz ułatwiają podejmowanie decyzji w sytuacjach problemowych („pod presją”).

6-8.02. g. 12-13.30 / Sala Prób
bilety: 10 zł (pojedyncze zajęcia)
BĘBNIMY – warsztaty muzyczne
prowadzenie: Oskar Loszyński
Poznamy technikę gry na etnicznych bębnach djembe i kongach. Podczas warsztatów nauczymy się zróżnicowanych rytmów, doświadczymy radości i satysfakcji ze wspólnego muzykowania, poznając sposoby budowania grupowej pulsacji rytmicznej.
 
9.02. g. 12-13.30 / Sala Prób
BRAK BILETÓW
bilety: 10 zł (jedne bilet dla mamy i dziecka)
JAK MAMA ZOSTAŁA INDIANKĄ?
prowadzenie: Natalia Adamczyk
Każda Mama miała zapewne kiedyś ochotę na to, by wyjść z domu w celu wytropienia bizona, zamiast usmażyć do końca kotleta, którego właśnie wrzuciła na patelnię. Każda Córka lub Syn na pewno są strasznie ciekawi, czy Mama jeszcze potrafi bawić się w Indian. Dlatego musiała powstać książka „Jak moja Mama została Indianką?” Ulfa Starka (Wydawnictwo Zakamarki). Warsztat będzie okazją nie tylko do poznania książki, ale też próbą prawdziwej zamiany w Indian, która jest chyba jedną z najważniejszych zabaw, jakie można sobie wymyślić.

10.02. g. 12.10-13.20 / Sala Wielka
bilety: 10 zł
ZOSTAŃ PRZYJACIELEM – spektakl Miejskiego Teatru MINIATURA z Gdańska
Pinia i Franciszek spotykają się przypadkiem i przeżywają wiele zabawnych, a czasem groźnych przygód. Po drodze spotykają nawet duchy kaszubskich lasów – Ciotkę Borową i Purtka. Na przykładzie nietypowej przyjaźni „Zostań przyjacielem” pokazuje, że jej istotą jest wzajemna akceptacja różnic i bezwarunkowe wsparcie, a dom może okazać się nie tylko fizycznym miejscem, ale po prostu przestrzenią, którą tworzy się razem.
Scenariusz i reżyseria – Tomasz Man, scenografia – Aneta Piekarska-Man, muzyka – Tomasz Antonowicz, piosenki – Tomasz Man, konsultacje wokalne – Ignacy Jan Wiśniewski, występują – Agnieszka Grzegorzewska, Anna Makowska-Kowalczyk / Magdalena Żulińska, Jacek Majok, Marcin Marzec
 

10.02. g. 17-18.30 / zbiórka: Tuba
BRAK BILETÓW
bilety: 10 zł
GRA O KSIĄŻKI ‒ literackie podchody połączone z odkrywaniem fascynujących i tajemniczych przestrzeni zamku
prowadzenie: Natalia Adamczyk, Aleksandra Grygiel
Gra jest adresowana do dzieci w wieku 7-10 lat. Jej celem jest poszukiwanie „Księgi ukrytej” w tajemniczym miejscu. Trasa gry podzielona jest na stacje; przy każdej z nich dzieci znajdują książkę, a w niej list z fragmentem tekstu – to opis zadania, które należy wykonać, aby dalej uczestniczyć w grze lub podpowiedź dokąd iść dalej. Gra uczy dzieci spostrzegawczości i współpracy (część zadań grupa wykonuje wspólnie); a poprzez staranny dobór książek, których fragmenty czytamy na poszczególnych stacjach, także: empatii („Czarna księga kolorów” autorstwa Meneny Cottin, która w części jest zapisana alfabetem Braille’a) czy radzenia sobie z lękiem („Siedmiu wspaniałych” Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel). Gra wyzwala również kreatywność („Sznurkowa historia” R. Jędrzejewskiej-Wróbel) i ducha zabawy („Pippi Pończoszanka” Astrid Lindgren), a także pokazuje siłę marzeń („Magiczne drzewo” Andrzeja Maleszki).

***  kino

6.02. g. 12 / Sala Kinowa
bilety: 10 zł
TROJE Z PROSTOKWASZYNA ‒ serial animowany, reż. Władimir Popow, 1978-1984, 19’
Głównym bohaterem serii jest mały chłopiec, nazywany przez najbliższych wujkiem Fiodorem, ponieważ jest zbytnio poważny. Po tym jak jego rodzice nie pozwalają mu trzymać w domu mówiącego kota Matroskina, chłopiec postanawia uciec. Chce znaleźć takie miejsce na ziemi, gdzie mógłby spełnić swoje marzenia. Razem z psem Szarikiem udają się do miejscowości Prostokwaszyno. Tam czeka ich wiele przygód, niektóre z udziałem niezdarnego listonosza Piecusia.
ZIMA W PROSTOKWASZYNIE, reż. Władimir Popow, 1984, 16’
Pies Szarik potrzebuje butów na zimę. Kiedy zamiast solidnego obuwia wybiera modne i drogie trampki, jego przyjaciel kot Matroskin otwarcie mówi mu, co myśli o tak nietrafionym zakupie. Obaj obrażają się i przestają ze sobą rozmawiać. Tymczasem Fiodor i jego tata wybierają się do nich z noworoczną wizytą. Po drodze ich śnieżny pojazd grzęźnie w zaspie. Mieszkańcy Prostokwaszyna wyruszają z pomocą.
WAKACJE W PROSTOKWASZYNIE ‒ film animowany, reż. Władimir Popow, 1980, 19’
Fiodor nie chce wyjeżdżać na wakacje do Soczi, więc spędza lato w Prostokwaszynie. Towarzyszą mu wierni przyjaciele, kot Matroskin i pies Szarik. Matroskin jest zadowolony z nowego nabytku – krowy Murki, która dostarcza dużo mleka oraz z narodzin jej cielątka o imieniu Gawriusza. Z kolei pies Szarik odkrył nowe hobby – fotografowanie dzikiej przyrody.
 
7.02. g. 12 / Sala Kinowa
bilety: 10 zł
CZEBURASZEK ‒ serial animowany, reż. Roman Kaczanow, 1969-1983, 66’
Czeburaszek to nieznane światu stworzenie z wielkimi uszami. Czeburaszek zostaje znaleziony w kartonie z pomarańczami przywiezionymi do wielkiego miasta. Spotyka Krokodyla Gienię, który zostaje jego najlepszym przyjacielem. Razem poszukują nowych kolegów i pomagają innym czynić świat lepszym. Przeszkadzają im w tym złośliwa starucha Szapoklak i jej domowy szczurek Łariska.

8.02. g. 12 / Sala Kinowa
bilety: 10 zł
MIŚ PUSZATEK ‒ serial animowany, reż. Fiodor Chitruk, 1969-1972, 48’
Film jest adaptacją rosyjskiej wersji przygód Kubusia Puchatka, autorstwa Borisa Zachodera. Rosyjski Kubuś, jak i jego zagraniczni koledzy, uwielbia miód, przyjaźni się z Prosiaczkiem, Królikiem i Kłapouchym. Mieszka w Stumilowym Lesie, jest wiecznym optymistą, poetą i filozofem, a także autorem wielu genialnych cytatów.
 
9.02. g. 12 / Sala Kinowa
bilety: 10 zł
MAŁPKI ‒ serial animowany, reż. Leonid Szwarcman, Maja Miroszkina, 1983-1997, 63’
Klasyka rosyjskiej animacji według scenariusza znanego pisarza dziecięcego Grigorija Ostera. Przygody piątki małpek, które żyją ze swoją mamą w zoo, są wesołe, energiczne, ciekawskie i lubią figle. Ich życie to jedna wielka zabawa – daj się w nią wciągnąć!
 
10.02. g. 12 / Sala Kinowa
bilety: 10 zł
MUZYKANCI Z BREMY ‒ film animowany, reż. Inessa Kowalewskaja, Wasilij Liwanow, 1969-1973, 22’
Muzyczna fantazja uwielbiana przez niejedno pokolenie widzów. Opowieść o niezwykłych, bardzo niebezpiecznych, a zarazem wesołych przygodach muzykantów z Bremy: Trubadura, Kota, Psa, Koguta i Osła. Muzykanci podróżują po Niemczech epoki braci Grimm i śpiewają piosenki, które brzmią całkiem współcześnie. Od czasu do czasu dokonują bohaterskich czynów. Wszystko byłoby dobrze, gdyby podczas cyrkowego przedstawienia jeden z naszych bohaterów nie ujrzał Księżniczki…
ŚLADAMI MUZYKANTÓW Z BREMY ‒ film animowany, reż. Wasilij Liwanow, 1973, 20’
Kontynuacja przygód muzykantów z Bremy. Król, chcąc sprowadzić z powrotem do pałacu swoją córkę, wynajmuje doświadczonego detektywa, który z powodzeniem wykonuje zadanie. Jednak Trubadur i jego wierni przyjaciele – Osioł, Pies, Kot I Kogut – pędzą na ratunek Księżniczce, by uwolnić ją ze złotej klatki.

12.02. g. 12 / Sala Kinowa
bilety: 10 zł
WILK I ZAJĄC – część druga serialu animowanego, reż. Wiaczesław Kotionoczkin, 1969-1995, 90’
Kultowa bajka o przygodach sympatycznego Zająca, którego wciąż próbuje dopaść Wilk. W nieustannych gonitwach przeżywają wiele zabawnych przygód, z których Zając zawsze wychodzi cało.

___

DLA MŁODZIEŻY (gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne):

6-10.02. g. 12.30-14 / Sala 248
bilety: 50 zł (pięciodniowy cykl)
SITODRUK – cykl 5 warsztatów
prowadzenie: Krzysztof Balcerowiak, Jarosław Janas
Na zajęciach młodzież zapozna się z technikami serigrafii. Przygotują projekty i matryce oraz samodzielnie wykonają druk na papierze i tkaninie. Prosimy o przyniesienie własnych koszulek, toreb itp.

10.02. g. 19.05 / Scena Nowa
wstęp wolny
POŻĄDANIE SCHWYTANE ZA OGON Pablo Picasso ‒ Spektakl Studia Teatralnego PRÓBY
Na scenie kilkanaście plansz. Wiszą w bezruchu, gadają bezgłośnie, dialogują w nieznanym języku. Są bezwstydnie kolorowe – czerwone, białe, niebieskie, żółte i zielone. Jest w nich moc, radość, niepokój. Prowokują i inspirują – cudowny świat bajki? Surrealistyczny sen? Rozpadająca się na kawałki Ziemia? Kilka postaci zakrada się do wnętrza intrygującej plastycznej historii. Aktorzy wchodzą pomiędzy powstałe szczeliny, korytarze, przejścia i niewidoczne przesmyki. Plansze wbrew sobie zmieniają położenia, kurczą się i rozszerzają, potykają się i chichoczą, kolebiąc się z chwilą opuszczenia dłoni, które ją trzymały. Ludzie przenoszą na siebie ich ciężar, kształt, emocje. Dokonuje się wymiana energii, dokonuje się cudowne połączenie nieożywionej materii z człowiekiem. Słowo dramatopisarza dopełnia czterowymiarowości dzieła. Jest poezja, która wiąże wizję malarską z logiką surrealistycznych wywodów myślowych autora.
„Pożądanie schwytane za ogon pozostanie w twórczości Picassa dokumentem, w którym skupiło się jak w graniastosłupie z kryształu jedno z najważniejszych doświadczeń jego życia. A wraz z nim ‒ prawda o tym, że twórca osiąga rzeczywistą wielkość dopiero wówczas, gdy z potęga wyobraźni i mocą twórczą łączy siłę charakteru i zdolność oporu wobec tego, co uważa za złe i godne potępienia, choćby ten opór wiązał się dlań z osobistym ryzykiem i niebezpieczeństwem”.
(Mieczysław Bibrowski)
Reżyseria ‒ Bogdan Żyłkowski, muzyka ‒  Joanna Waluszko, scenografia ‒ Agnieszka Gierach

11.02. g. 19.05 / Sala 218
wstęp wolny
ROZMOWY DIABOLICZNE na podstawie „Rozmów z diabłem” Leszka Kołakowskiego ‒ Spektakl Studia Teatralnego PRÓBY
Czy miłość jest grzechem? Czy można wierzyć w Boga, wykluczając Diabła? Czy można odwrócić się od Stwórcy, dla miłości do drugiego człowieka? A może taki jest plan Szatana?!
Ascetyczna przestrzeń niewielkiej sali… kapliczki, gdzie z ciemności pojawia się płomień, a wraz z nim pytania i zarzuty kierowane tuż do ucha widza. Nikt nie schowa się w bezpiecznej odległości, gdzieś w ostatnim rzędzie widowni, bo…. nie ma widowni. Tu każdy jest częścią sztuki, a może seansu spirytystycznego rozpisanego na cztery diabelskie głosy. On jest między nami. Diabeł, a może Bóg w diabła zaklęty? Prześmiewczy, irytujący, drażniący, złośliwy, inteligentny, zabawny, podstępny, zaczepny…
Reżyseria ‒ Bogdan Żyłkowski

FACEBOOK
 
Events

Date
Categories
Participants