ZAMEK Culture Centre

ZIMA W ZAMKU


Zima w mieście nie musi być nudna! Zamiast spać do południa, a potem spędzać długie godziny w wirtualnym świecie, przyjdź do Zamku. W naszych pracowniach rozwiniesz skrzydła i poznasz ciekawych ludzi. Zapraszamy na warsztaty: plastyczne, muzyczne, teatralne i taneczne. W programie także spektakle, pokazy filmowe i gry. Każdy znajdzie coś dla siebie!


I TYDZIEŃ (30.01.-5.02.)
___

DLA DZIECI od 6 lat (szkoły podstawowe)

***  warsztaty

30.01.-1.02. g. 9-10.30 / Sala 248
bilety: 10 zł (pojedyncze zajęcia)
SZKLANE KULKI, TALERZYK I … – zajęcia plastyczne
prowadzenie: Magdalena Bryl, Lidia Wawrzyniak
Podczas zajęć dzieci będą wykorzystywać różne techniki. Dowiedzą się, jak w prosty, ale efektowny sposób zrobić z kulki pędzel, jak talerzyk przemienia się w bałwanka, pingwina, niedźwiedzia. Poeksperymentują z najprostszą techniką graficzną – monotypią. Zajęcia rozwijać będą umiejętności manualne, ale przede wszystkim pobudzać wyobraźnię oraz chęć tworzenia.

2.02.-3.02. g. 9-10.30 / Sala 248
bilety: 20 zł (dwudniowy cykl)
MASKA –  zajęcia plastyczno-technicznych
prowadzenie: Magdalena Bryl, Lidia Wawrzyniak
W cyklu pięciu zajęć dzieci nauczą się wyrobu papieru mache starą techniką mistrzów z Wenecji. Najpierw przygotują maski, a potem będą je zdobić za pomocą: farb, brokatu, piórek i …

30.01.-3.02. g. 10.30-12 / Scena Nowa
bilety: 50 zł (pięciodniowy cykl)
PARA(W)TEATR – zajęcia teatralne
prowadzenie: Artur Szych
Podczas warsztatów uczestnicy zainspirowani przygotowanymi przez prowadzącego grami parateatralnymi, wymyślą scenariusz, powołają postaci sceniczne, zaprojektują scenografię i zorganizują przestrzeń sceny. Opracują warstwę muzyczną, by w końcu jako aktorzy i twórcy wspólnie wystąpić w mikrospektaklu ulotnym jak PARA, a jednak pełnym autentycznego Teatru.

30-31.01. g. 12-13.30 / Sala 248
bilety: 20 zł (dwudniowy cykl)
MÓJ NADRUK – zajęcia w technice sitodruku
prowadzenie: Krzysztof Balcerowiak, Jarosław Janas / zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku od 8 lat.
W czasie zajęć dzieci przygotują własny projekt ‒ wzór nadruku i matrycę, następnie samodzielnie wydrukują go na papierze, torbach, koszulkach itp. (uczestnicy przynoszą własne koszulki, torby i inne tkaniny).
 
1-2.02. g. 12-13.30 / Sala 248
bilety: 20 zł (dwudniowy cykl)
SITODRUKOWY KOLAŻ ‒ cykl dwóch warsztatów
prowadzenie: Sebastian Krzywak
Uczestnicy stworzą kolaże graficzne, które następnie zostaną naświetlone na siatki sitodrukowe i wydrukowane na papierze, koszulkach lub torbach. Uczestnicy przynoszą własne tkaniny.
 
3.02. g. 12-13.30 / Sala 248
bilety: 10 zł
KLIMATY WNĘTRZ – warsztaty plastyczne
prowadzenie: Paulina Wielgosz-Konewka, Małgorzata Siekanko
Architektura wnętrz to bardzo ciekawa, dająca dużo możliwości kreatywnego myślenia dziedzina sztuki. Dzieci przygotują własny projekt wnętrza, który przedstawią w formie kolażu. Mój pokój, moje mieszkanie, wnętrze w moim stylu.
 
3.02. g. 17-18.30 / Bawialnia
bilety: 10 zł
ZAMEK SZYFRÓW – gra dla dzieci od 7 lat
prowadzenie: Paulina Nowakowska
Młody uczestnik wyrusza w „podróż- grę” przestrzeniami zamkowymi, śladami historii i wyobraźni. Poznaje tajemnice i ukryte znaczenia, stara się je interpretować, a tym samym rozszyfrowuje kod dostępu do Zamku, wzorem twórców Enigmy...
Na koniec każdy uczestnik zabawy zostaje właścicielem wyjątkowego KLUCZA KULTURY DO ZAMKU.

***  kino

30.01. g. 12 / Sala Kinowa
bilety: 10 zł
MUZYKANCI Z BREMY ‒ film animowany, reż. Inessa Kowalewskaja, Wasilij Liwanow, 1969-1973, 22’
Muzyczna fantazja uwielbiana przez niejedno pokolenie widzów. Opowieść o niezwykłych, bardzo niebezpiecznych, a zarazem wesołych przygodach muzykantów z Bremy: Trubadura, Kota, Psa, Koguta i Osła. Muzykanci podróżują po Niemczech epoki braci Grimm i śpiewają piosenki, które brzmią całkiem współcześnie. Od czasu do czasu dokonują bohaterskich czynów. Wszystko byłoby dobrze, gdyby podczas cyrkowego przedstawienia jeden z naszych bohaterów nie ujrzał Księżniczki…
ŚLADAMI MUZYKANTÓW Z BREMY ‒ film animowany, reż. Wasilij Liwanow, 1973, 20’
Kontynuacja przygód muzykantów z Bremy. Król, chcąc sprowadzić z powrotem do pałacu swoją córkę, wynajmuje doświadczonego detektywa, który z powodzeniem wykonuje zadanie. Jednak Trubadur i jego wierni przyjaciele – Osioł, Pies, Kot i Kogut – pędzą na ratunek Księżniczce, by uwolnić ją ze złotej klatki.

31.01. g. 12 / Sala Kinowa
bilety: 10 zł
MAŁPKI ‒ serial animowany, reż. Leonid Szwarcman, Maja Miroszkina, 1983-1997, 63’
Klasyka rosyjskiej animacji według scenariusza znanego pisarza dziecięcego Grigorija Ostera. Przygody piątki małpek, które żyją ze swoją mamą w zoo, są wesołe, energiczne, ciekawskie i lubią figle. Ich życie to jedna wielka zabawa – daj się w nią wciągnąć!

1.02. g. 12 / Sala Kinowa
bilety: 10 zł
TROJE Z PROSTOKWASZYNA ‒ serial animowany, reż. Władimir Popow, 1978-1984, 19’
Głównym bohaterem serii jest mały chłopiec, nazywany przez najbliższych wujkiem Fiodorem, ponieważ jest zbytnio poważny. Po tym jak jego rodzice nie pozwalają mu trzymać w domu mówiącego kota Matroskina, chłopiec postanawia uciec. Chce znaleźć takie miejsce na ziemi, gdzie mógłby spełnić swoje marzenia. Razem z psem Szarikiem udają się do miejscowości Prostokwaszyno. Tam czeka ich wiele przygód, niektóre z udziałem niezdarnego listonosza Piecusia.
ZIMA W PROSTOKWASZYNIE, reż. Władimir Popow, 1984, 16’
Pies Szarik potrzebuje butów na zimę. Kiedy zamiast solidnego obuwia wybiera modne i drogie trampki, jego przyjaciel kot Matroskin otwarcie mówi mu, co myśli o tak nietrafionym zakupie. Obaj obrażają się i przestają ze sobą rozmawiać. Tymczasem Fiodor i jego tata wybierają się do nich z noworoczną wizytą. Po drodze ich śnieżny pojazd grzęźnie w zaspie. Mieszkańcy Prostokwaszyna wyruszają z pomocą.
WAKACJE W PROSTOKWASZYNIE ‒ film animowany, reż. Władimir Popow, 1980, 19’
Fiodor nie chce wyjeżdżać na wakacje do Soczi, więc spędza lato w Prostokwaszynie. Towarzyszą mu wierni przyjaciele, kot Matroskin i pies Szarik. Matroskin jest zadowolony z nowego nabytku – krowy Murki, która dostarcza dużo mleka oraz z narodzin jej cielątka o imieniu Gawriusza. Z kolei pies Szarik odkrył nowe hobby – fotografowanie dzikiej przyrody.

2.02. g. 12 / Sala Kinowa
bilety: 10 zł
CZEBURASZEK ‒ serial animowany, reż. Roman Kaczanow, 1969-1983, 66’
Czeburaszek to nieznane światu stworzenie z wielkimi uszami. Czeburaszek zostaje znaleziony w kartonie z pomarańczami przywiezionymi do wielkiego miasta. Spotyka Krokodyla Gienię, który zostaje jego najlepszym przyjacielem. Razem poszukują nowych kolegów i pomagają innym czynić świat lepszym. Przeszkadzają im w tym złośliwa starucha Szapoklak i jej domowy szczurek Łariska.

3.02.  g. 12 / Sala Kinowa
bilety: 10 zł
MIŚ PUSZATEK ‒ serial animowany, reż. Fiodor Chitruk, 1969-1972, 48’
Film jest adaptacją rosyjskiej wersji przygód Kubusia Puchatka, autorstwa Borisa Zachodera. Rosyjski Kubuś, jak i jego zagraniczni koledzy, uwielbia miód, przyjaźni się z Prosiaczkiem, Królikiem i Kłapouchym. Mieszka w Stumilowym Lesie, jest wiecznym optymistą, poetą i filozofem, a także autorem wielu genialnych cytatów.

5.02. g. 12 / Sala Kinowa
bilety: 10 zł
WILK I ZAJĄC ‒ część pierwsza serialu animowanego, reż. Wiaczesław Kotionoczkin, 1969-1995, 90’
Kultowa bajka o przygodach sympatycznego Zająca, którego wciąż próbuje dopaść Wilk. W nieustannych gonitwach przeżywają wiele zabawnych przygód, z których Zając zawsze wychodzi cało.

___

DLA MŁODZIEŻY (gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne):

30.01.-3.02. g. 12.30-14 / Scena Nowa
bilety: 50 zł (pięciodniowy cykl)
TRENING MŁODEGO AKTORA ‒ zajęcia teatralne
prowadzenie: Artur Szych
Zapraszamy młodych, którzy lubią po trochu pobłądzić w przestrzeni wyobraźni i wszelakich marzeń, chcieliby doświadczyć siebie w materii plastyki, muzyki, ruchu i słowa. By w końcu swoim talentem podzielić się jako twórcy i aktorzy we wspólnym kreowaniu przestrzeni ... Warsztaty będą na bieżąco filmowane i każdy z uczestników otrzyma po zajęciach swoistą dokumentację swej twórczej aktywności. Nie można uczestniczyć w pojedynczych zajęciach.

3.02. g. 19.05 / Sala Wielka
wstęp wolny
GYUBAL WAHAZAR Stanisław Ignacy Witkiewicz – spektakl Studia Teatralnego PRÓBY
Groteska w nieeuklidesowym świecie Witkacego. Karykaturalny świat gdzieś na przełęczach bezsensu albo prawie Tutaj. Niepewność jutra i najbliższego Teraz. Historia nieuchronnych przewrotów na szczytach władzy.
Reżyseria ‒ Bogdan Żyłkowski, muzyka ‒ Joanna Waluszko, scenografia ‒ Agnieszka Gierach

II TYDZIEŃ (6-12.02.)

___

DLA DZIECI od 6 lat (szkoły podstawowe):

***  warsztaty


6-10.02. g. 9-10.30 / Scena Nowa
bilety: 10 zł (pojedyncze zajęcia)
DANCE ‒ zajęcia taneczne
prowadzenie: Daniel Krowicki, Łukasz Siwy Staniewski
Na zajęciach uczestnicy rozwijają sprawność ruchową, rytmikę, kreatywność oraz możliwość swobodnego improwizowania. Osoby biorące udział w warsztatach będą miały styczność z różnymi stylami „Street Dance’u” czyli formami tańca z kręgu kultury hip hop. Nauka świadomości ruchowej oraz muzycznej prowadzona jest w formie gier i zabaw.

6-10.02. g. 10.30-12 / Scena Nowa
bilety: 10 zł (pojedyncze zajęcia)
GRAM – zajęcia teatralne
prowadzenie: Daniel Krowicki, Łukasz Siwy Staniewski
Uczestnicy spotykają się z zadaniami aktorskimi rozwijającymi świadomość sceniczną, współpracę z partnerem oraz pracę w większej grupie. Podczas zajęć uczestnicy rozwijają wyobraźnię, kreatywność oraz plastykę ciała i wymowę. Warsztaty rozwijają również zdolności interpersonalne uczestnika oraz ułatwiają podejmowanie decyzji w sytuacjach problemowych („pod presją”).

6-8.02. g. 12-13.30 / Sala Prób
bilety: 10 zł (pojedyncze zajęcia)
BĘBNIMY – warsztaty muzyczne
prowadzenie: Oskar Loszyński
Poznamy technikę gry na etnicznych bębnach djembe i kongach. Podczas warsztatów nauczymy się zróżnicowanych rytmów, doświadczymy radości i satysfakcji ze wspólnego muzykowania, poznając sposoby budowania grupowej pulsacji rytmicznej.
 
9.02. g. 12-13.30 / Sala Prób
BRAK BILETÓW
bilety: 10 zł (jedne bilet dla mamy i dziecka)
JAK MAMA ZOSTAŁA INDIANKĄ?
prowadzenie: Natalia Adamczyk
Każda Mama miała zapewne kiedyś ochotę na to, by wyjść z domu w celu wytropienia bizona, zamiast usmażyć do końca kotleta, którego właśnie wrzuciła na patelnię. Każda Córka lub Syn na pewno są strasznie ciekawi, czy Mama jeszcze potrafi bawić się w Indian. Dlatego musiała powstać książka „Jak moja Mama została Indianką?” Ulfa Starka (Wydawnictwo Zakamarki). Warsztat będzie okazją nie tylko do poznania książki, ale też próbą prawdziwej zamiany w Indian, która jest chyba jedną z najważniejszych zabaw, jakie można sobie wymyślić.

10.02. g. 12.10-13.20 / Sala Wielka
bilety: 10 zł
ZOSTAŃ PRZYJACIELEM – spektakl Miejskiego Teatru MINIATURA z Gdańska
Pinia i Franciszek spotykają się przypadkiem i przeżywają wiele zabawnych, a czasem groźnych przygód. Po drodze spotykają nawet duchy kaszubskich lasów – Ciotkę Borową i Purtka. Na przykładzie nietypowej przyjaźni „Zostań przyjacielem” pokazuje, że jej istotą jest wzajemna akceptacja różnic i bezwarunkowe wsparcie, a dom może okazać się nie tylko fizycznym miejscem, ale po prostu przestrzenią, którą tworzy się razem.
Scenariusz i reżyseria – Tomasz Man, scenografia – Aneta Piekarska-Man, muzyka – Tomasz Antonowicz, piosenki – Tomasz Man, konsultacje wokalne – Ignacy Jan Wiśniewski, występują – Agnieszka Grzegorzewska, Anna Makowska-Kowalczyk / Magdalena Żulińska, Jacek Majok, Marcin Marzec
 

10.02. g. 17-18.30 / zbiórka: Tuba
BRAK BILETÓW
bilety: 10 zł
GRA O KSIĄŻKI ‒ literackie podchody połączone z odkrywaniem fascynujących i tajemniczych przestrzeni zamku
prowadzenie: Natalia Adamczyk, Aleksandra Grygiel
Gra jest adresowana do dzieci w wieku 7-10 lat. Jej celem jest poszukiwanie „Księgi ukrytej” w tajemniczym miejscu. Trasa gry podzielona jest na stacje; przy każdej z nich dzieci znajdują książkę, a w niej list z fragmentem tekstu – to opis zadania, które należy wykonać, aby dalej uczestniczyć w grze lub podpowiedź dokąd iść dalej. Gra uczy dzieci spostrzegawczości i współpracy (część zadań grupa wykonuje wspólnie); a poprzez staranny dobór książek, których fragmenty czytamy na poszczególnych stacjach, także: empatii („Czarna księga kolorów” autorstwa Meneny Cottin, która w części jest zapisana alfabetem Braille’a) czy radzenia sobie z lękiem („Siedmiu wspaniałych” Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel). Gra wyzwala również kreatywność („Sznurkowa historia” R. Jędrzejewskiej-Wróbel) i ducha zabawy („Pippi Pończoszanka” Astrid Lindgren), a także pokazuje siłę marzeń („Magiczne drzewo” Andrzeja Maleszki).

***  kino

6.02. g. 12 / Sala Kinowa
bilety: 10 zł
TROJE Z PROSTOKWASZYNA ‒ serial animowany, reż. Władimir Popow, 1978-1984, 19’
Głównym bohaterem serii jest mały chłopiec, nazywany przez najbliższych wujkiem Fiodorem, ponieważ jest zbytnio poważny. Po tym jak jego rodzice nie pozwalają mu trzymać w domu mówiącego kota Matroskina, chłopiec postanawia uciec. Chce znaleźć takie miejsce na ziemi, gdzie mógłby spełnić swoje marzenia. Razem z psem Szarikiem udają się do miejscowości Prostokwaszyno. Tam czeka ich wiele przygód, niektóre z udziałem niezdarnego listonosza Piecusia.
ZIMA W PROSTOKWASZYNIE, reż. Władimir Popow, 1984, 16’
Pies Szarik potrzebuje butów na zimę. Kiedy zamiast solidnego obuwia wybiera modne i drogie trampki, jego przyjaciel kot Matroskin otwarcie mówi mu, co myśli o tak nietrafionym zakupie. Obaj obrażają się i przestają ze sobą rozmawiać. Tymczasem Fiodor i jego tata wybierają się do nich z noworoczną wizytą. Po drodze ich śnieżny pojazd grzęźnie w zaspie. Mieszkańcy Prostokwaszyna wyruszają z pomocą.
WAKACJE W PROSTOKWASZYNIE ‒ film animowany, reż. Władimir Popow, 1980, 19’
Fiodor nie chce wyjeżdżać na wakacje do Soczi, więc spędza lato w Prostokwaszynie. Towarzyszą mu wierni przyjaciele, kot Matroskin i pies Szarik. Matroskin jest zadowolony z nowego nabytku – krowy Murki, która dostarcza dużo mleka oraz z narodzin jej cielątka o imieniu Gawriusza. Z kolei pies Szarik odkrył nowe hobby – fotografowanie dzikiej przyrody.
 
7.02. g. 12 / Sala Kinowa
bilety: 10 zł
CZEBURASZEK ‒ serial animowany, reż. Roman Kaczanow, 1969-1983, 66’
Czeburaszek to nieznane światu stworzenie z wielkimi uszami. Czeburaszek zostaje znaleziony w kartonie z pomarańczami przywiezionymi do wielkiego miasta. Spotyka Krokodyla Gienię, który zostaje jego najlepszym przyjacielem. Razem poszukują nowych kolegów i pomagają innym czynić świat lepszym. Przeszkadzają im w tym złośliwa starucha Szapoklak i jej domowy szczurek Łariska.

8.02. g. 12 / Sala Kinowa
bilety: 10 zł
MIŚ PUSZATEK ‒ serial animowany, reż. Fiodor Chitruk, 1969-1972, 48’
Film jest adaptacją rosyjskiej wersji przygód Kubusia Puchatka, autorstwa Borisa Zachodera. Rosyjski Kubuś, jak i jego zagraniczni koledzy, uwielbia miód, przyjaźni się z Prosiaczkiem, Królikiem i Kłapouchym. Mieszka w Stumilowym Lesie, jest wiecznym optymistą, poetą i filozofem, a także autorem wielu genialnych cytatów.
 
9.02. g. 12 / Sala Kinowa
bilety: 10 zł
MAŁPKI ‒ serial animowany, reż. Leonid Szwarcman, Maja Miroszkina, 1983-1997, 63’
Klasyka rosyjskiej animacji według scenariusza znanego pisarza dziecięcego Grigorija Ostera. Przygody piątki małpek, które żyją ze swoją mamą w zoo, są wesołe, energiczne, ciekawskie i lubią figle. Ich życie to jedna wielka zabawa – daj się w nią wciągnąć!
 
10.02. g. 12 / Sala Kinowa
bilety: 10 zł
MUZYKANCI Z BREMY ‒ film animowany, reż. Inessa Kowalewskaja, Wasilij Liwanow, 1969-1973, 22’
Muzyczna fantazja uwielbiana przez niejedno pokolenie widzów. Opowieść o niezwykłych, bardzo niebezpiecznych, a zarazem wesołych przygodach muzykantów z Bremy: Trubadura, Kota, Psa, Koguta i Osła. Muzykanci podróżują po Niemczech epoki braci Grimm i śpiewają piosenki, które brzmią całkiem współcześnie. Od czasu do czasu dokonują bohaterskich czynów. Wszystko byłoby dobrze, gdyby podczas cyrkowego przedstawienia jeden z naszych bohaterów nie ujrzał Księżniczki…
ŚLADAMI MUZYKANTÓW Z BREMY ‒ film animowany, reż. Wasilij Liwanow, 1973, 20’
Kontynuacja przygód muzykantów z Bremy. Król, chcąc sprowadzić z powrotem do pałacu swoją córkę, wynajmuje doświadczonego detektywa, który z powodzeniem wykonuje zadanie. Jednak Trubadur i jego wierni przyjaciele – Osioł, Pies, Kot I Kogut – pędzą na ratunek Księżniczce, by uwolnić ją ze złotej klatki.

12.02. g. 12 / Sala Kinowa
bilety: 10 zł
WILK I ZAJĄC – część druga serialu animowanego, reż. Wiaczesław Kotionoczkin, 1969-1995, 90’
Kultowa bajka o przygodach sympatycznego Zająca, którego wciąż próbuje dopaść Wilk. W nieustannych gonitwach przeżywają wiele zabawnych przygód, z których Zając zawsze wychodzi cało.

___

DLA MŁODZIEŻY (gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne):

6-10.02. g. 12.30-14 / Sala 248
bilety: 50 zł (pięciodniowy cykl)
SITODRUK – cykl 5 warsztatów
prowadzenie: Krzysztof Balcerowiak, Jarosław Janas
Na zajęciach młodzież zapozna się z technikami serigrafii. Przygotują projekty i matryce oraz samodzielnie wykonają druk na papierze i tkaninie. Prosimy o przyniesienie własnych koszulek, toreb itp.

10.02. g. 19.05 / Scena Nowa
wstęp wolny
POŻĄDANIE SCHWYTANE ZA OGON Pablo Picasso ‒ Spektakl Studia Teatralnego PRÓBY
Na scenie kilkanaście plansz. Wiszą w bezruchu, gadają bezgłośnie, dialogują w nieznanym języku. Są bezwstydnie kolorowe – czerwone, białe, niebieskie, żółte i zielone. Jest w nich moc, radość, niepokój. Prowokują i inspirują – cudowny świat bajki? Surrealistyczny sen? Rozpadająca się na kawałki Ziemia? Kilka postaci zakrada się do wnętrza intrygującej plastycznej historii. Aktorzy wchodzą pomiędzy powstałe szczeliny, korytarze, przejścia i niewidoczne przesmyki. Plansze wbrew sobie zmieniają położenia, kurczą się i rozszerzają, potykają się i chichoczą, kolebiąc się z chwilą opuszczenia dłoni, które ją trzymały. Ludzie przenoszą na siebie ich ciężar, kształt, emocje. Dokonuje się wymiana energii, dokonuje się cudowne połączenie nieożywionej materii z człowiekiem. Słowo dramatopisarza dopełnia czterowymiarowości dzieła. Jest poezja, która wiąże wizję malarską z logiką surrealistycznych wywodów myślowych autora.
„Pożądanie schwytane za ogon pozostanie w twórczości Picassa dokumentem, w którym skupiło się jak w graniastosłupie z kryształu jedno z najważniejszych doświadczeń jego życia. A wraz z nim ‒ prawda o tym, że twórca osiąga rzeczywistą wielkość dopiero wówczas, gdy z potęga wyobraźni i mocą twórczą łączy siłę charakteru i zdolność oporu wobec tego, co uważa za złe i godne potępienia, choćby ten opór wiązał się dlań z osobistym ryzykiem i niebezpieczeństwem”.
(Mieczysław Bibrowski)
Reżyseria ‒ Bogdan Żyłkowski, muzyka ‒  Joanna Waluszko, scenografia ‒ Agnieszka Gierach

11.02. g. 19.05 / Sala 218
wstęp wolny
ROZMOWY DIABOLICZNE na podstawie „Rozmów z diabłem” Leszka Kołakowskiego ‒ Spektakl Studia Teatralnego PRÓBY
Czy miłość jest grzechem? Czy można wierzyć w Boga, wykluczając Diabła? Czy można odwrócić się od Stwórcy, dla miłości do drugiego człowieka? A może taki jest plan Szatana?!
Ascetyczna przestrzeń niewielkiej sali… kapliczki, gdzie z ciemności pojawia się płomień, a wraz z nim pytania i zarzuty kierowane tuż do ucha widza. Nikt nie schowa się w bezpiecznej odległości, gdzieś w ostatnim rzędzie widowni, bo…. nie ma widowni. Tu każdy jest częścią sztuki, a może seansu spirytystycznego rozpisanego na cztery diabelskie głosy. On jest między nami. Diabeł, a może Bóg w diabła zaklęty? Prześmiewczy, irytujący, drażniący, złośliwy, inteligentny, zabawny, podstępny, zaczepny…
Reżyseria ‒ Bogdan Żyłkowski

FACEBOOK
 
This website uses cookies

If you want to accept only necessary cookies or adjust your consent for analytics or marketing cookies (which are not essential), make your selection below and click "Allow selected" Check Privacy policy for more information

Events

Date
Categories
Participants