ZAMEK Culture Centre

SERYJNI POECI \ SPOTKANIE \Z PIOTREM MACIERZYŃSKIM


Prowadzenie: Piotr Śliwiński

Promocja tomu „Książka kostnicy” (WBPiCAK, Poznań 2017).

Piotr Macierzyński ( 1971) – autor książek poetyckich: „Danse macabre i inne sposoby spędzania wolnego czasu” (2001), „tfu, tfu” (2004), „Odrzuty” (2007), „Zbiór zadań z chemii i metafizyki” (2009), „antologia wierszy ss-mańskich” (2011, 2016), „тьфу, тьфу” (wybór wierszy w języku ukraińskim, 2011), „kwik” (2013), „Antologie esesáckých básní” (2015).

„kalendarium Auschwitz powinno być codzienną lekturą zamiast Biblii”. Nie spodziewałbym się takiego zdania w wierszu z 2017 roku, bo przecież Auschwitz trochę nam zobojętniał, a wiersze utraciły władzę sądzenia. Tak się myśli, podobno w imię życia, faktycznie zaś w imię tej strasznej cząstki, która w nas tkwi, przeklęta i przewrotna, maskująca swą siłę i chęć powrotu na główną scenę.
Z wierszy Piotra Macierzyńskiego, surowych, sprawozdawczych, dotkliwych, wyłania się zło, którego nie udało się ani opisać, ani ukarać. Ono nie odeszło, nie musi wracać. Jest tutaj, rozejrzyj się, spójrz w lustro. /Piotr Śliwiński/

----------------------------------------

Grafika przedstawiapionowy czarny napis Seryjni Poeci na białym tle. Litera o zastąpiona jest czerwonym kołem z wpisaną w środek cyfrą 3.

 


 

Events

Date
Categories
Participants