ZAMEK Culture Centre

ZAMEK Z KSIĄŻEK: RODZI SIĘ RODZIC „TATA NA ETACIE”. \ SPOTKANIE\ Z KONRADEM KRUCZKOWSKIM, autorem książki „Halo Tato. Reportaże\ o dobrym ojcostwie” oraz TOMASZEM KWAŚNIEWSKIM\ i JACKIEM MASŁOWSKIM, autorami książki „Czasem czuły, czasem barbarzyńca”


Prowadzenie: Natalia Szenrok-Brożyńska, Marta Kowerko-Urbańczyk

Punktem wyjścia do rozmowy będą dwie książki: pierwsza z nich to zbiór reportaży Konrada Kruczkowskiego, który z jednej strony przedstawia historie konkretnych ludzi, z drugiej jest próbą stworzenia katalogu mężczyzn, którzy z bycia tatą uczynili świadomy i ważny wybór. Jest t także opowieść o wartościach najbardziej podstawowych – miłości, godności człowieka i empatii.
Druga książka to zapis rozmów Tomasza Kwaśniewskiego i Jacka Masłowskiego na tematy, które – jak piszą autorzy – „zwykle w męskich rozmowach są pomijane lub spłycane”: kim jest współczesny mężczyzna, a kim chciałby być? Jak postrzegają samych siebie, a jak widzą ich kobiety? Jaki wpływ na bycie mężczyzną mają ojcowie, a jaki matki? Co znaczy być „wyraźnym” mężczyzną?

Konrad Kruczkowski – autor nagradzanego bloga „Halo Ziemia” (Blog Roku 2013, Blog Blogerów, dwukrotnie Blog Forum Gdańsk Award dla Blogera Odpowiedzialnego Społecznie). Pracował jako dyrektor artystyczny kilku agencji reklamowych. Studiował teologię. W 2016 roku wydał książkę „Halo Człowiek. Rozmowy o tym, co ważne”, w 2017 – „Halo Tato” (za jeden z reportaży, które znalazły się w książce pt. „Jesteśmy Głusi” otrzymał Nagrodę Newsweeka im. T. Torańskiej).

Tomasz Kwaśniewski – reporter Dużego Formatu, autor „Dziennika ciężarowca”, „Dziennika taty”, oraz książki dla dzieci: „Jedno oko na Maroko”. Tata Franka i Tosi, mąż Agnieszki.

Jacek Masłowski – psycholog, filozof, trener grupowy, coach, psychoterapeuta Gestalt. Współtwórca i Prezes Fundacji Masculinum. Specjalizuje się w problemach współczesnych mężczyzn. W terapii dąży do rozpoznania głębokich przyczyn problemów oraz odkrywania, w jaki sposób można na nie wpływać, dając sobie dzięki temu szansę na znaczną poprawę jakości życia.

 

Partners

Events

Date
Categories
Participants