ZAMEK Culture Centre

ZAMEK Z KSIĄŻEK „MATEMATYKA ŚPIEWAJĄCO”. \ WARSZTATY DLA NAUCZYCIELI PRZEDSZKOLNYCH I WCZESNOSZKOLNYCHLiczenie to jedna z ulubionych zabaw przedszkolaków. Warto pielęgnować w nich ten entuzjazm i przekonanie, że matematyka to dobra zabawa!

Matematyka towarzyszy nam na każdym kroku – podczas zakupów, gotowania, gry w karty czy nawet sprzątania. Przy czym matematyka to nie tylko liczenie, to również pewien sposób myślenia, porządkowania i opisywania rzeczywistości. Matematycznego myślenia dzieci najlepiej uczą się właśnie poprzez zabawę oraz podczas wykonywania codziennych czynności.
Na warsztatach zaprezentujemy pomysły lekcji i zajęć, które w atrakcyjny i przyjazny sposób uczą liczenia i wykonywania podstawowych działań matematycznych: dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia. Wykorzystamy m.in. książki Wydawnictwa Zakamarki: „Liczymy na spacerze. Matematyka na każdą pogodę”
oraz „Matematyka ze sznurka i guzika”.

Prowadzenie: Małgorzata Swędrowska
zapisy na stronie: https://odnpoznan.pl/produkt,pl,konferencje,244.html


współpraca: Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu

Małgorzata Swędrowska – nauczycielka, trenerka i popularyzatorka literatury dziecięcej; prowadzi warsztaty dla nauczycieli, bibliotekarzy i rodziców; twórczyni koncepcji czytania wrażeniowego, czyli „smakowania” literatury wszelkimi zmysłami w grupie dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych.


Partners

Events

Date
Categories
Participants