ZAMEK Culture Centre

ZAMKOWE LATO DLA DZIECI <br/> URODZINY REKSIA

SPOTKANIA

URODZINY REKSIA
bilety: 10 zł

współpraca: Papilon


Zapraszamy wszystkich wielbicieli Reksia na specjalny warsztat urodzinowy z psem z łatką. Czeka nas masa atrakcji - trochę  wspomnień i historii, zwiedzanie budy Reksia, okolicznościowe zdjęcia i gadżety, urodzinowe pląsy oraz tworzenie wielkiego tortu. Nie zabraknie też stołu do tworzenia laurek urodzinowych oraz małej niespodzianki na koniec.

Reksio – kultowy bohater serialu animowanego – ma już 50 lat!
Reksio pojawił się pod koniec lat 60. dzięki filmowi animowanemu, choć narodził się w głowie Lechosława Marszałka i miał swojego ziemskiego odpowiednika – teriera Trolę. Reksio i jego przyjaciele mieszkają na wsi i nigdy nie narzekają na nudę. Bawią się w chowanego, taplają w błocie, wędrują po górach. Jesienią zbierają jabłka, a latem kąpią się w jeziorze. Najważniejsze, że trzymają się razem i mogą na siebie liczyć. Z okazji urodzin ukazała się właśnie książka „Reksio. Dobranocka wszech czasów”, która zawiera 10 opowiadań o przyjaźni, współpracy i wzajemnym szacunku, jakim darzą się mieszkańcy podwórka.
Reksio zaprasza na swoje podwórko, hau, hau!
 
-------------------------------------
Grafika przedstawia biało-rudego psa Reksia, bohatera kreskówek dla dzieci, siedzącego po lewej stronie obrazka, nad nim kolorowy napis Reksio i czerwoną czcionką - Dobranocka wszechczasów.
Partners

Events

Date
Categories
Participants