ZAMEK Culture Centre

REZYDENCI W REZYDENCJI 2017 \ BRAVOGIRL ‒ warsztaty z tworzenia „antygazety”


„Bravogirl” to sentymentalne wspomnienie dziewczyństwa, nasz papierowy Internet z czasów pre-WiFi. Serwowało nam wizerunki idoli i idolek w formacie A3, ale też służył jako źródło wiedzy wszelakiej: mediował w dylematach nie do udźwignięcia w pojedynkę. 

Jak rozgryźć chłopca? Co trzeba mieć w tym sezonie? Jak schudnąć w oczach? Jak stworzyć „look na randkę”, z którym nie musisz nawet otwierać ust? 

Razem z Bejgą korzystamy z hasła „BRAVOGIRL” by stworzyć  wspólnie z Wami kolaż absurdów wypełniających strony śliskich czasopism dla pań, dziewcząt, dziewczyn, dziewczynek. Przekopiemy się przez kilometry połyskliwych treści, potniemy, skleimy, złożymy na nowo – artykuły krytyczne względem przymusu wyglądania, bywania, sprawdzania się w równaniu „hot or not”. Chcemy przedefiniować morza rankingów na najlepsze klapki, szmatki, twarze, miraże – rozbić hierarchię, do jakiej nas od dzieciaka przyzwyczajano.  

Zamiast kuć na pamięć tutorial z przydymionym oczkiem, efektem push-up i luksurią matowych szminek, chcemy mówić o tym co nam ważne, co dla nas potrzebne. Jakie oczekiwania względem siebie, swoich ciał i relacji z innymi ciałami współdzielimy.  

Efektem pracy będzie kolektywnie stworzony zin, który zostanie zaprezentowany w ramach ostatniego wydarzenia  projektu New Women Order.  

Zapraszamy do zapisywania się na warsztaty! gosia.baartosik@gmail.com

Przynieście ze sobą wszystkie czasopisma, magazyny, brukowce i szmatławce, które były w stanie Was wkurzyć lub zainspirować! 

Events

Date
Categories
Participants