
„Ślady człowieka” - wystawa uczestników i uczestniczek Pracowni Malarstwa i Rysunku dla Dorosłych i uczestników Pracowni Fotografii
-
TypSztuki wizualne
-
MiejsceHol Wielki
-
Godzina g. 10 - 22
-
Data od 29.08.2023
do 17.09.2023
„Ślady człowieka”
29.08‒17.09.23
Hol Wielki
Wystawa prac uczestników i uczestniczek Pracowni Malarstwa i Rysunku dla Dorosłych prowadzonej przez Małgorzatę Brzozowską-Nowak oraz Pracowni Fotografii pod kierunkiem Jadwigi Subczyńskiej.
Człowiek jest zbudowany nie tylko z powierzchowności, jego „wnętrze” mieni się całą paletą barw. Istnienie ludzkie można porównać do białego płótna lub pustego kadru zdjęcia. Podczas naszego życia zapełniamy tą biel podobrazia „barwnymi wydarzeniami-śladami obecności”. Łapiemy „skrawki życia” trzaśnięciem migawki aparatu.
____
Grafika przedstawia dwanaście kwadratów, na których są fotografie ludzi. Sześć zdjęć jest kolorowych, a kolejnych sześć jest czarno-białych. Fotografie wykonano w kreatywny sposób, między innymi: odbicie w lustrze, model znajdujący się za przezroczystą powierzchnią z parą wodną.