ZAMEK Culture Centre

RINKO KAWAUCHI "Moment" \ 19.05.-16.07.17


Wystawa z cyklu KREATYWNE ĆWICZENIE OKA

kuratorka: Agata Toromanoff

wernisaż: 18.05.2017, g. 19

Galeria Fotografii pf

Rinko Kawauchi odnajduje w zwyczajnym, codziennym życiu chwile wyjątkowe, warte uwagi i refleksji. Jej oko jest niezwykle wrażliwe na dostrzeganie niuansów, które następnie rejestruje w wysmakowanej gamie barw i zaskakujących perspektywach. W wielu pracach fotografka odwołuje się do cyklu życia lub fotografuje elementy natury. Istotną rolę w wybranych fotografiach odgrywa światło i jego wpływ na przeżywanie oraz postrzeganie wybranych momentów codzienności.

Na wystawie MOMENT zaprezentujemy prace z cyklu „Illuminance” z 2011 roku, w których artystka uchwyciła chwile przejścia, momenty dokonujących się zmian. Zdjęcia odkrywają piękno i niezwykłość w banalnych i wydawałoby się pozbawionych znaczenia zdarzeniach.

Rinko Kawauchi urodziła się w 1972 roku w Shiga w Japonii, obecnie mieszka i pracuje w Tokio. Artystka ukończyła Seian University of Art And Design w 1993 roku i wzięła udział w wielu indywidualnych oraz zbiorowych wystawach. Jej monograficzne prace zostały pokazane przez takie instytucje, jak: Contemporary Art Museum w Kumamoto (2016), Kunst Haus Wien (2015), Minneapolis Institute of Arts (2014), Aperture Gallery w Nowym Jorku (2013), Tokyo Metropolitan Museum of Photography (2012) czy The Photographers’ Gallery w Londynie (2006). Kawauchi jest laureatką wielu nagród m.in.: ICP 25th Annual Infinity Award (2009) oraz 29th Higashikawa Award (2013). Fotografie artystki znalazły się w wielu kolekcjach, jak choćby: Tokyo Metropolitan Museum of Photography, Foundation Cartier pour l’art Contemporain w Paryżu, Museu de Arte Moderna de São Paulo oraz San Francisco Museum of Modern Art.

 

 

 

Partners

Events

Date
Categories
Participants