„Jak bezpiecznie otworzyć się na publiczność? – zarządzanie kryzysowe w instytucjach kultury” – warsztaty otwarte online BMK
- TypProgramy Społeczne
- Miejscezamek online
- Godzina g. 13 - 13
-
Data od 2.06.2020
do 3.06.2020
Świat kultury powoli wraca do „normalności”, lecz jeszcze długo nie będzie mógł działać na normalnych zasadach. Powrót do szerszej działalności w obliczu trwającej nadal pandemii oznacza wprowadzenie wielu regulacji, z którymi placówki kultury nie miały wcześniej do czynienia, a często nie były też na nie przygotowane. Priorytetowym zadaniem w kolejnych tygodniach będzie z jednej strony zapewnienie jak najbezpieczniejszych form uczestnictwa w kulturze, a z drugiej odpowiednich warunków BHP dla pracowników i pracowniczek kultury. W związku z sytuacją niepewności, z którą zmagamy się od wielu tygodniu nic dziwnego, że w wielu głowach pojawiają się pytania o to:
_Czy instytucje kulturalne rzeczywiście są gotowe na ponowne otwarcie się dla publiczności?
_Czy możliwe jest realizowanie wydarzeń kulturalnych tak, by nie ryzykować zdrowia ich uczestników i uczestniczek?
_Czy nowe procedury uwzględniają uczestnictwo grup zagrożonych wykluczeniem, osób z niepełnosprawnościami czy grup podwyższonego ryzyka jak seniorzy zależni?
Chcąc rozwiać wiele obaw i wątpliwości, zapraszamy na szkolenie online z zakresu bezpieczeństwa funkcjonowania instytucji kulturalnych, który poprowadzi Marcin Samsel, ekspert od spraw bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego.
Podczas szkolenia w prosty sposób zostanie zaprezentowana wiedza teoretyczna i praktycznej z zakresu zarządzania kryzysowego. Szkolenie obejmuje takie zagadnienia jak:
– Podstawy analizy ryzyka w kontekście pandemii.
– Rozporządzenia Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego – zalecenia czy już procedury?
– Zasady planowania i analizy dla konkretnej instytucji kultury – jak przygotować się na ponowne otwarcie?
– Ocena sytuacji, analiza, raportowanie – czyli na co zwracać uwagę w codziennej pracy zespołu i działalności Instytucji Kultury?
– Płaszczyzny podstawowe zarządzania kryzysowego.
– Jak zbudować zespół zadaniowy? Czy moja publiczność może mi pomóc?
– Co to znaczy bezpiecznie? Ile to będzie kosztować? Jak to policzyć?
– Cykl zarządzania kryzysowego na poziomie instytucji kultury – czyli co zrobić jak „coś” się wydarzy przy ponownym otwarciu?
– Podstawowe narzędzie do wykorzystania – proste narzędzia pomocne w tworzeniu procedur oraz zarządzaniu w sytuacji niestandardowej.
– Zasady pisania procedur oraz wdrażanie ich w życie.
2.06.2020 w godzinach od 13:00 do 16:00
oraz
3.06.2020 w godzinach od 11:00 do 14:00.
REKRUTACJA ZAMKNIĘTA
Ze względu na ograniczoną ilość miejsc pierwszeństwo udziału mają instytucje kultury z Poznania i Wielkopolski.
Wydarzenie będzie tłumaczone na PJM.
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWYRegulamin PDFRegulamin RTFRegulamin DOC
Marcin Samsel – urodzony w 1976 roku. Absolwent Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego. Ekspert ds. bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego. Certyfikowany trener, który szkolił się w Polsce i za granicą. Wykładowca w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu w Gdyni oraz ekspert czołowych stacji telewizyjnych i gazet w zakresie bezpieczeństwa publicznego. Od 25 lat zajmuje się bezpieczeństwem publicznym, a szczególnie zabezpieczaniem imprez o charakterze masowym. Specjalizuje się między innymi w zarządzaniu tłumem, systemach antyterrorystycznych i systemach zarządzania kryzysowego. Pod jego opieką przeprowadzono kilkaset wydarzeń zarówno sportowych, jak i artystycznych. Od wydarzeń przyciągających dziesiątki tysięcy uczestników po kameralne koncerty i spotkania piknikowe. Był między innymi odpowiedzialny za przygotowania i bezpieczeństwo na stadionie w Gdańsku podczas EURO2012, a także Klubowych Mistrzostwa Świata w Siatkówce czy Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn w 2017.
_______________
Grafika:
Stwory Studio
Na brązowym tle w lewym górnym rogu grafiki napis w ramce „Bardzo Młoda Kultura: Wielkopolska!’ W prawym górnym rogu widnieje biały napis „warsztaty otwarte”. Centralną część strony przedstawia różne kształty, w tym wąskie półkola, kółka oraz kreski. Na dole samym grafiki znajduje się ciąg logotypów Centrum Kultury ZAMEK, CPE, Narodowe Centrum Kultury, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Kultura u podstaw oraz Miasto Poznań.
Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w
ramach programu „Bardzo Młoda Kultura 2019-2021”.
Dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego oraz Miasta
Poznań.
#bardzomłodakultura
#zamekonline