Centrum Kultury Zamek

O nas

Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu
ul. Św. Marcin 80/82
61-809 Poznań
sekretariat: tel. +48 61 6465 276

Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu to jedna z największych instytucji kultury w kraju. Każdego roku odbywa się w nim 2500 wydarzeń, które prezentują i stymulują rozwój najciekawszych zjawisk kultury. W przestrzeniach ZAMKU przenikają się i wzajemnie dopełniają sztuki wizualne, teatr, film, muzyka i literatura. Instytucja buduje swój program w oparciu o sprawdzone formy wyrazu (m.in. koncerty, spektakle, wystawy sztuki, spotkania literackie i pokazy filmowe), jak i prowadząc eksperymenty artystyczne, realizując nowe działania, często o charakterze site-specific. Poszukiwaniom tym służy także program rezydencji artystycznych.

Istniejące w ramach instytucji Centrum Praktyk Edukacyjnych ma na celu tworzenie i wdrażanie nowych metod i narzędzi edukacji oraz inicjowanie i wspomaganie współpracy pomiędzy sferą kultury i edukacji szkolnej.

Dla CK ZAMEK bardzo ważny jest społeczny kontekst prowadzonej działalności, dlatego kładziemy nacisk na współpracę z najbliższym otoczeniem, rozwijamy program edukacji miejskiej, w skład którego wchodzą m.in.: dyskusje o problemach lokalnej społeczności, warsztaty, działania animacyjne w przestrzeni ulicy Św. Marcin. Program jest swoistym podręcznikiem użytkowania miasta.
Z uwagi na to, że siedzibą instytucji jest dawny Zamek Cesarski, wyjątkowy świadek europejskiej historii XX wieku, ważne miejsce w jej programie zajmuje także refleksja na temat przeszłości i jej wpływu na teraźniejszość. 

Do najważniejszych projektów CK ZAMEK realizowanych cyklicznie w ostatnich latach należą: muzyczny Festiwal ETHNO PORT Poznań, filmowy Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych OFF CINEMA, literackie festiwale POZNAŃ POETÓW i FESTIWAL FABUŁY oraz wydarzenie stanowiące fenomen kulturalny w skali Polski, obchodzone w dniu Święta Niepodległości 11 listopada IMIENINY ULICY ŚWIĘTY MARCIN.  

Na co dzień CK ZAMEK jest otwartym miejscem, do którego wejść może każdy, aby uczestniczyć w organizowanych wydarzeniach, obejrzeć zamkowe wnętrza albo po prostu odpocząć. W ciągu roku naszą instytucję odwiedza blisko pół miliona osób.

Kawiarnia

Czynna od poniedziałku do soboty
w g. 10-22, w niedziele w g. 10-20.
kontakt: tel. 501 442 743 
www.facebok.com/swietlicawzamku

„Świetlica” w Centrum Kultury ZAMEK jest miejscem odpowiednim na każdy moment dnia. Dla tych, którzy spędzają tutaj czas codziennie, wpadają raz na tydzień, przyszli z kimś i czekają…
Dla tych, którzy chcą usiąść po obejrzeniu filmu, przed wystawą, przyszli poczytać książkę albo popracować poza biurem.
Na spotkanie z dawną znajomą, wiernym przyjacielem, grupą przyjaciół, na zwykłą rozmowę, na wspomnienia, na plany albo ambitne zamierzenia, na wymianę idei…

Księgarnia

Czynna od poniedziałku do soboty
w g. 11-18, w niedziele w g. 11-16
kontakt: tel. +48 881 224 455
http://bookowski.eu/

Księgarnia „Bookowski” poleca książki, organizuje wydarzenia okołoliterackie, rozbudowuje asortyment. „Ubookstwia” książkę dziecięcą, zachęca do przeglądania albumów z wielu dziedzin (architektura, sztuka, projektowanie graficzne, design i inne). 

Zaprasza po beletrystykę, reportaż, eseistykę, poezję, komiks.

Podczas wydarzeń festiwalowych i okazjonalnych księgarnia jest czynna do końca imprezy (koncertu, spektaklu, wernisażu).
Regulaminy

regulamin karty rodziny dużejREGULAMIN SESJI FOTOGRAFICZNEJ I FILMOWREGULAMIN SPRZEDAŻY BILETÓWREGULAMIN PORZĄDKOWYregulamin pracowni artystycznych
Dokumenty prawne

POLITYKA PRYWATNOŚCINOTA PRAWNA

Wydarzenia

Data
Kategorie
Uczestnicy