Centrum Kultury Zamek

VIII BIENNALE SZTUKI \ „85 – Kontynuacja”


Wystawa pokazuje dzieła czterdziestu uczestników i uczestniczek wspomnianego projektu, reprezentujących przeważnie poznańskie środowisko artystyczne, jak również rozmaite pokolenia, poetyki twórcze, dyscypliny współczesnych sztuk pięknych, czy też różnorodne przynależności i powiązania instytucjonalne.

Co oczywiste, w gronie biorących udział w wystawie artystów i artystek dominują członkowie i członkinie Związku Polskich Artystów Plastyków Oddziału Poznańskiego, ale również można wśród nich wyróżnić innego rodzaju grupy związane z określonymi instytucjami artystycznymi, np. wiele osób, pracujących na co dzień na poznańskim Uniwersytecie Artystycznym. Wystawa niewątpliwie zaprasza do wielu przemyśleń na temat, zarówno minionych lat działalności ZPAP, jak i jego współczesnego funkcjonowania. Pytania na temat tożsamości i tradycji wspomnianego stowarzyszenia, jak również aktualnych perspektyw jego działania oraz możliwości i konieczności redefinicji wielu mechanizmów i strategii jego obecnego rozwoju oraz dostosowania nowych propozycji do niełatwych realiów współczesnej rzeczywistości – to tylko niektóre zagadnienia, nad którymi z całą pewnością warto się dziś intensywnie zastanawiać i jeśli tylko pozwolą na to okoliczności wdrażać nowe ustalenia w tej dziedzinie do czynnej realizacji.

Wystawa może również stawać się pretekstem do przemyśleń na temat zasadności, ale również określonych trudności, dotyczących organizowania środowiskowych pokazów zbiorowych twórczości reprezentantów danych społeczności artystycznych.

W wystawie biorą udział:
Andrzej Banachowicz, Bożena Fibik-Beim, Izabela Idzikowska-Bzdręga, Małgorzata Czerniawska, Danuta Czyżyk, Barbara Kamyszek-Gieburowska, Wanda E. Gostyńska, Adam Gostyński, Marianna Grabowska, Maria Podskarbi-Hebisz, Maria Eleonora Hebisz, Wojciech Hora, Waldemar M. Idzikowski, Jacek Jagielski, Klaudia Grygorowicz-Kosakowska, Piotr C. Kowalski, Sławomir Kuszczak, Rafał Boettner Łubowski, Andrzej Maciej Łubowski, Jerzy Łuczak, Mark Maksimovich, Jan Wojciech Malik, Arkadiusz Marcinkowski, Paulina Anna Misiak, Paweł Napierała, Grzegorz Nowicki, Mirosław Pawłowski, Józef Petruk, Lidia Ignaszewska-Piechowiak, Grzegorz Ratajczyk, Anna Rodzińska, Martyna Rzepecka, Ewa Twarowska-Sioda, Tomasz Siwiński, Ewa Szostak, Zbigniew Szot, Józef Walczak i Natalia Wegner.

Organizatorem wystawy jest Galeria Sztuki Współczesnej Profil

współorganizacja: Fundacja Rozwoju Miasta Poznania, Zarząd Okręgu Związku Polskich Artystów Plastyków w Poznaniu   

wstęp do katalogu

Wydarzenia

Data
Kategorie
Uczestnicy