Centrum Kultury Zamek

POZNAŃSKA NAGRODA LITERACKA 2018 \ zgłoszenia


To już czwarta edycja Poznańskiej Nagrody Literackiej, która została powołana do życia w 2015 roku przez Miasto Poznań oraz Uniwersytet im. Adama Mickiewicza. Nagroda przyznawana jest w dwóch kategoriach: za wybitne zasługi dla polskiej literatury i kultury (Nagroda im. Adama Mickiewicza) oraz za znaczący, innowacyjny dorobek w dziedzinie literatury, humanistyki, popularyzacji kultury literackiej dla twórcy, który nie ukończył 35. roku życia (Nagroda-Stypendium im. Stanisława Barańczaka).

W programie gali: rozmowa z laureatami i nominowanymi (moderator: Tomasz Stawiszyński), koncert IZABELLA EFFENBERG TRIO oraz wręczenie Poznańskiej Nagrody Literackiej.


Więcej informacji tutaj

____


Laureatami Poznańskiej Nagrody Literackiej 2017 roku zostali
: prof. Tadeusz Sławek (Nagroda im. A. Mickiewicza) oraz Małgorzata Lebda (Nagroda-Stypendium im. Stanisława Barańczaka). 

Nagrody zostały wręczone podczas uroczystej gali, która odbyła się 19 maja 2017 w Centrum Kultury „Zamek”.

Nagroda została powołana w 2015 roku. Jej organizatorami i fundatorami są Miasto Poznań oraz Uniwersytet im. Adama Mickiewicza. PNL przyznawana jest w dwóch kategoriach: za wybitne zasługi dla polskiej literatury i kultury (Nagroda im. Adama Mickiewicza) oraz za znaczący, innowacyjny dorobek w dziedzinie literatury, humanistyki, popularyzacji kultury literackiej dla twórcy, który nie ukończył 35. roku życia (Nagroda-Stypendium im. Stanisława Barańczaka).

O nagrodzonych i nominowanych

http://poznanskanagrodaliteracka.pl/laureaci-i-nominowani-do-nagrody-2017/

Rozmowa z prof. Tadeuszem Sławkiem:

http://www.zamekczyta.pl/literatura-to-eksperyment/

Rozmowa z Małgorzatą Lebdą:

http://www.zamekczyta.pl/malgorzata-lebda-czasami-mysle-knausgardem/

 

 

Wydarzenia

Data
Kategorie
Uczestnicy