Prezentacje w języku polskim \z tłumaczeniem\ na język angielski\ i polski język migowy
- TypProgramy Społeczne
- MiejsceSala Wielka
- Godzina g. 11.30
- Data 10.12.2022
- Informacja o wejściówkach Rejestracja za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego
● Dominika Dopierała i Magda Szewciów – „WenDo
i muzykoterapia Nordoff Robbins jako formy wsparcia socjoterapeutycznego dla
kobiet – możliwości i wyzwania”
● Dominika Dopierała i Wojciech Strzelecki – „O dostępności muzyki – studia podyplomowe w podejściu muzykoterapii Nordoff Robbins”
● Ewelina Banaszek i Katarzyna Chajbos-Walczak – „Edukacja kulturowa dorosłych – działania z grupami wrażliwymi i osobami potrzebującymi wsparcia socjoterapeutycznego”
● Bartek Lis – „EPALE – platforma sieciowania i wymiany doświadczeń w obszarze edukacji kulturowej”
Magda Szewciów – trenerka samoobrony i asertywności WenDo skierowanych dla kobiet i dziewczynek. Zajmuje się także edukacją z zakresu różnorodności i przeciwdziałania dyskryminacji.
Wojciech Strzelecki – dr nauk o zdrowiu, psycholog, muzyk, muzykoterapeuta, starszy wykładowca w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi oraz w Katedrze i Zakładzie Psychologii Klinicznej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Przewodniczący Rady Nadzorczej Fundacji Nordoff Robbins Polska. Jego działalność praktyczna skupia się na prowadzeniu sesji z osobami z niepełnosprawnościami, w kryzysie bezdomności i w spektrum autyzmu.
Dominika Dopierała – muzyk i certyfikowana muzykoterapeutka pracująca z osobami z niepełnosprawnościami, w kryzysie bezdomności i zdrowia psychicznego. Prezeska Fundacji Nordoff Robbins Polska.
Ewelina Banaszek – pracuje w dziale Programów Społecznych w Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu. Jest badaczką kultury, edukatorką, członkinią zespołu ds. dostępności dla osób z niepełnosprawnościami, współautorką publikacji, m.in. „Wrażliwość w edukacji”.
Katarzyna Chajbos-Walczak – praktyczka i naukowczyni (doktorat na Wydziale Socjologii UAM). Ma 14-letnie doświadczenie w realizowaniu i projektowaniu badań społecznych. Współpracuje z organizacjami pozarządowymi, instytucjami edukacyjnymi i kulturalnymi oraz klientami biznesowymi.
Bartek Lis – socjolog i badacz społeczny, animator kultury i edukator związany z Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu, autor tekstów, artykułów naukowych i popularyzatorskich.
___
Grafika składa się z ogromnej
żarówki, której trzonek przypomina głowę. W środku żarówki – żarnik w kolorze czerwonym oraz niebieskim, bańka w kształcie gruszki w dwóch miejscach jest lekko pokolorowana
na czerwono i niebiesko. Trzonek ma jedno oko na środku, nos i usta po obu
stronach. Z ust wydają się wychodzić słowa: Międzynarodowe Forum Kultury
Zaangażowanej, z jednej strony po polsku, z drugiej po angielsku. Na górze
odręcznie napisane słowa: „Włącznik!” oraz „Switch on!”. Pod spodem: „Włącznik Społeczno-Terapeutyczny” oraz w języku angielskim: „in Society and in Therapy”.