„Kultura zaangażowana jako zaproszenie do poszukiwania współpracy międzysektorowej”
- TypProgramy Społeczne
- MiejsceSala Wielka
- Godzina g. 16
- Data 8.12.2022
- Informacja o wejściówkach Rejestracja za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego
Panel dyskusyjny w języku polskim z tłumaczeniem na język angielski i polski język migowy.
prowadząca | moderator: Katarzyna Chajbos-Walczak
Wydarzenie streamingowane | Online streaming
Dla
organizacji pozarządowych, instytucji publicznych, samorządu i coraz
częściej także biznesu współpraca międzysektorowa jest upragnionym
celem, spełnieniem ambicji czy konsekwencją przemyślanych strategii.
Dlaczego tak jest? Co dokładnie przynosi współpraca międzysektorowa i
kto przede wszystkim może na niej zyskać? W jaki sposób działania z
obszaru kultury mogą wzmacniać rozwiązania dla międzysektorowej
współpracy? Jakie trudności i wyzwania związane są z podejmowaniem
takiej współpracy?
Podczas panelu będziemy mieć okazję porozmawiać wokół tych wątków z doświadczonymi gośćmi i publicznością.
Rozmowę
poprowadzi Katarzyna Chajbos-Walczak – praktyczka i naukowczyni
(doktorat na Wydziale Socjologii UAM). Ma 14-letnie doświadczenie w
realizowaniu i projektowaniu badań społecznych. Współpracuje z
organizacjami pozarządowymi, instytucjami edukacyjnymi i kulturalnymi
oraz klientami biznesowymi. W latach 2020–2021 koordynowała Poznański
Program Edukacji Kulturowej łączący obszar edukacji, kultury, środowiska
i zdrowia.
Gościnie/Goście:
Ewelina Banaszek – pracuje w dziale Programów Społecznych w Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu. Jest badaczką kultury, edukatorką, członkinią zespołu ds. dostępności dla osób z niepełnosprawnościami, współautorką publikacji, m.in. „Wrażliwość w edukacji”. Zawodowo specjalizuje się w edukacji pozaformalnej, realizując projekty integracyjne i animacyjno-edukacyjne w Wielkopolsce, łącząc dziedziny edukacji i kultury. Pracuje z grupami szczególnie narażonymi na wykluczenie społeczne.
Agnieszka Dubilewicz – poznańska kulturoznawczyni, performerka, tancerka, pedagożka tańca, animatorka. Absolwentka studiów podyplomowych z zakresu rozwoju publiczności w ramach europejskiego programu Connect. Prowadzi warsztaty na przecięciu sztuki, edukacji i aktywizmu społecznego. Na co dzień współpracuje z Fundacją Czerwone Noski Klown jako profesjonalny klown medyczny w szpitalu – dr Dubi Dubi. Współpracuje ze Stowarzyszeniem Artystów Kolekttacz, kierując swoje działania do dzieci, rodzin, grup zagrożonych społeczną izolacją.
Jacek Kielin – psycholog, autor podręczników i artykułów dla specjalistów i nauczycieli, przez dwadzieścia pięć lat był dyrektorem Przedszkola Specjalnego „Orzeszek” w Poznaniu, dyrektor Ośrodka Wspierania Kompetencji Nauczycielskich i Terapeutycznych „Strefa Dobrych Emocji”, prezes Stowarzyszenia Terapeutów Relacyjno-Rozwojowych.
Alicja Ossowska – absolwentka UAM w Poznaniu, psycholożka. Pracuje w zawodzie w różnych instytucjach od 17 lat, systematycznie rozwija warsztat pracy. Od dwóch lat jest zatrudniona w Wojewódzkim Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych „Dziekanka” w Gnieźnie, gdzie wspiera kobiety uzależnione.
_____
Grafika składa się z ogromnej żarówki, której trzonek przypomina głowę. W środku żarówki – żarnik w kolorze niebieskim, bańka w kształcie gruszki w dwóch miejscach jest lekko pokolorowana na czerwono i niebiesko. Trzonek ma jedno oko na środku, nos i usta po obu stronach. Z ust wydają się wychodzić słowa: Międzynarodowe Forum Kultury Zaangażowanej, z jednej strony po polsku, z drugiej po angielsku. Na górze odręcznie napisane słowa: „Włącznik!” oraz „Switch on!”. Pod nimi „społeczny” oraz po angielsku „in society” Po lewej .stronie umieszczono ikonę dostępnościową, symbol migających rąk.