DO USŁYSZENIA. SPOTKANIE WOKÓŁ PODCASTÓW
- TypProgramy Społeczne
- MiejsceSala Wielka
- Godzina g. 18
- Data 8.11.2021
Półtora roku pandemii to czas, który zarówno do naszego życia zawodowego, jak i prywatnego wniósł ogrom trudności. Jednocześnie, z perspektywy „bezpiecznego dystansu”, był to okres prężnego szukania lub udoskonalania rozwiązań technicznych i technologicznych, które wspierały nas w pracy, nauce czy zaspokajaniu potrzeb kulturalnych w wersji online. Nie ma się co dziwić, że ostatnie miesiące były czasem wielkiego urodzaju dla formatu audio, a w szczególności podcastów.
Przyjmowały one najróżniejsze formy (bloga, pogadanki, audycji radiowej albo kilkuodcinkowej serii), prowadzone były w pojedynkę, w teamie lub z gośćmi i gościniami, a ich tematyka obejmowała chyba każdą dziedzinę działalności człowieka i nie tylko. Czasem powstawały jako realizacja długo odkładanego pomysłu, czasem jako jedna z niewielu możliwości działania w trakcie obostrzeń pandemicznych. Niektóre osoby zaczęły tworzyć podcasty własnym sumptem i pod własnym szyldem, inne z ramienia instytucji, w której pracują.
Również na naszym lokalnym podwórku powstało wiele wartościowych i ciekawych podcastów, a twórczynie kilku z nich zaprosiliśmy do CK ZAMEK na rozmowę o swoich motywacjach, technicznych know-how oraz − to, co w ramach Bardzo Młoda Kultura: Wielkopolska! najbardziej interesuje − aspekcie edukacyjnym.
Naszymi gościniami będą:
· Kasia Chrobak i Agnieszka Szczepanek – twórczynie podcastu „Nikt nas nie pytał, ale i tak się wypowiemy”,
· Katarzyna Czarnota ze swoją autorską serią „Stan wyjątkowy” oraz minipodcastem „Pod brukiem leży plaża. Radiowy uniwersytet edukacyjno-kulturowy”,
· oraz Ola Juchacz – współautorka podcastu „Mam ciało i co dalej?”.
prowadzenie: Martyna Nicińska
Spotkanie tłumaczone na PJM oraz transmitowane na Facebooku CK ZAMEK.
Zapraszamy na spotkanie. Do usłyszenia!
Linki do wszystkich podcastów oraz źródeł znajdziecie poniżej.
· „Nikt nas nie pytał, ale i tak się wypowiemy” – podcast o feminizmie oraz szeroko rozumianej kulturze, również tej popularnej.
Podcastu możecie posłuchać na: stronie internetowej estrada.poznan.pl/series/nikt-nas-nie-pytal/ oraz w serwisie Spotify: tiny.pl/9wd7k
· „Stan wyjątkowy” – podcast poświęcony tematyce społeczno-politycznej, stanowiący krytyczny komentarz wobec dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości pandemicznej.
„Pod brukiem leży plaża. Radiowy uniwersytet edukacyjno-kulturowy” – minipodcast edukacyjny o obecności fobii, nowych form rasizmu w życiu społecznym oraz sztuce, literaturze i nauce.
SoundCloud: soundcloud.com/user-80673682
YouTube: tiny.pl/9wd72
Strona internetowa: czaskultury.pl/?s=stan+wyj%C4%85tkowy oraz cpe.ckzamek.pl/artykuly/6605-radiowy-uniwersytet-edukacyjno-kulturowy-pod-bruki/
· „Mam ciało i co dalej?”. Podcast o cielesności i wszystkim, do czego ciała używamy.
Spotify: tiny.pl/9wd7w
Instagram: instagram.com/mamcialo.podcast/
Blog: mamcialo.wordpress.com/
Spotkanie realizowane w ramach programu „Bardzo Młoda Kultura:
Wielkopolska!” we współpracy z Centrum Praktyk Edukacyjnych.
#bardzomłodakultura
#bmk
Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu
Bardzo Młoda Kultura 2019–2021.
Dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego oraz Miasta
Poznań.
____
Na beżowej grafice umieszczono proste rysunki, a w zasadzie brązowo-złote kontury: otwartych i zamkniętych ust, ucha, łuku, który może przypominać tęczę, a także symbol migających dłoni. W lewym górnym rogu znajduje się ramka z napisem: BARDZO MŁODA KULTURA: WIELKOPOLSKA!. Oprócz tego na plakacie zostały wymienione gościnie wydarzenia i prowadząca. Obraz kończy belka z logotypami i informacja o dofinansowaniu.