Centrum Kultury Zamek

WARSZAWSKA ORKIESTRA SENTYMENTALNA\koncert


Warszawska Orkiestra Sentymentalna
to zespół przenoszący słuchaczy do czasów, w których królowały przeboje Adama Astona, Henryka Warsa czy Jerzego Petersburskiego. Grupa powstała z zamiłowania do dawnych, przedwojennych melodii i piosenek. Kontynuuje tradycję rewiowych wykonań utworów tanecznych i sentymentalnych, zachowując przy tym ich naturalny i ponadczasowy czar.

Zespół zadebiutował w maju 2015 roku na festiwalu Programu 2 Polskiego Radia Nowa Tradycja. Rok później ukazał się debiutancki album zespołu „Umówmy się na dziś”. W październiku 2017 roku Orkiestra wydała drugą płytę „Tańcz mój złoty”, poświęconą muzyce tanecznej. W grudniu tego samego roku ukazał się „Śpiewnik kolędowy”, w którym obok powszechnie znanych kolęd znajdują się te, które dziś można znaleźć jedynie w starych kantyczkach czy na płytach winylowych. W listopadzie 2018 roku wydana została płyta „Płyń Wisełko” opowiadająca o codzienności ułanów, ich ideałach i dramatach, poświęceniu i tęsknocie, a także radości i poczuciu humoru.

Skład zespołu:
Gabriela Mościcka – śpiew, akordeon
Lena Nowak – klarnet, śpiew
Kazimierz Nitkiewicz – trąbka
Mateusz Kowalski – perkusjonalia, śpiew
Jakub Fedak – wibrafon
Łukasz Owczynnikow – kontrabas
Krzysztof Baranowski – mandolina, gitara

fot.: K. Majewska

bilety:
35 zł (przedsprzedaż),
40 zł (w dniu koncertu)

____________

Przed koncertem odbędą się dwudniowe warsztaty tańców miejskich z pierwszej połowy XX wieku. Uczestnicy nauczą się tańczyć do starych radiowych i kinowych szlagierów oraz do melodii z podwórek i miejskich zaułków. W programie są polki, slow-foxy, fokstroty, sentymentalne tanga i walczyki.
prowadzący: Piotr Zgorzelski i Bogumiła Zgorzelska

15–16.02. g. 19-22
Hol Balkonowy (I piętro)
szczegóły dotyczące zapisów i opłat: https://www.facebook.com/events/1626897360789069/

Kup bilet BILET

Patroni medialni

Współpraca redakcyjna

Wydarzenia

Data
Kategorie
Uczestnicy