Centrum Kultury Zamek

TOUCH_ME \ tanzbar_bremen


„touch_me” („dotknij_mnie”) to spektakl o komunikacji ciał, opowiadający jednak o czymś więcej niż nasza fizyczność. Stworzona wspólnie przez troje tancerzy opowieść tropi istotę dotyku w codziennych gestach, przypadkowych sytuacjach i wyjątkowych chwilach, testuje najrozmaitsze warianty i następstwa cielesnych spotkań. Każdy dotyk kryje w sobie inną, własną jakość i informację, wywołuje doznania, powoduje intuicyjne reakcje. „touch_me” bada tę wszechobecną, niekiedy niezauważaną, zmysłową płaszczyznę naszego bytu, wyczarowując choreograficzny kosmos. Jest to spektakl taneczny, odbywający się praktycznie bez słów, wymagający skupienia,

tanzbar_bremen jest kolektywem złożonym z tancerzy, choreografów, pedagogów teatru, pracowników socjalnych i twórców kultury.
Są wśród nich zarówno osoby zdrowe, jak i niepełnosprawne. Celem stowarzyszenia jest działalność edukacyjna i artystyczna na niwie tańca współczesnego oparta na współpracy osób zdrowych i zmagających się z różnego rodzaju dysfunkcjami. Realizacja tych zadań możliwa jest m.in. dzięki dofinansowaniu lokalnego rządu. Obok systematycznego treningu tanecznego oraz możliwości dokształcania się, stowarzyszenie daje też swym podopiecznym szansę skonfrontowania swych umiejętności i talentów z publicznością. Kolektyw tanzbar_bremen ma na swym koncie wiele produkcji teatralnych, a większość z nich powstała w ścisłej współpracy z steptext dance project w Schwankhalle Bremen.

choreografia i taniec Neele Buchholz, Corinna Mindt, Oskar Spatz
światło – Timo Reichenberger
dramaturgia – Günther Grollitsch, Lars Mindt
produkcja – tanzbar_bremen / steptext dance project, zrealizowana w ramach Modellprojekt KompeTanz
czas trwania: ok. 1 godzina.

Spektakl prezentowany w ramach
„Teatru powszechnego”
autorskiego projektu performatywnego realizowanego przez Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu od 2016 roku, złożonego z przedstawień tworzonych przez środowiska osób zagrożonych wykluczeniem ze względu na stan zdrowia czy status społeczny.

Kup bilet BILET

Wydarzenia

Data
Kategorie
Uczestnicy